175,5 млн. гривень майнових податків надійшло до місцевих бюджетів Білоцерківського регіону

Дата: 30.09.2019 14:28

175,5  млн. гривень майнових податків надійшло до місцевих бюджетів Білоцерківського регіону

В цілому, за січень-серпень поточного року місцеві бюджети території обслуговування Білоцерківського управління ГУ ДПС у Київській області отримали 1,4 млрд. гривень.

Одним із важливих джерел наповнення - є своєчасна сплата громадянами майнових податків. Розділом ХІІ Податкового кодексу України визначено, що до складу майнових податків входять:

- податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки;

- транспортний податок;

- плата за землю.

В результаті плідної співпраці  податківців з органами місцевого самоврядування, нарахування фізичним особам сум майнових податків та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку за місцем реєстрації платника, була проведена своєчасно та в повному обсязі.

На сьогодні, мешканцями регіону вже сплачено податку на нерухоме майно 10,5 млн. гривень, це на 3,5 млн. гривень більше минулорічного показника.

Крім того, власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за вісім місяців сплатили 38,6 млн. гривень , що перевищило  показник 2018 року на 3,3 млн.гривень.

Звертаємо увагу громадян, що за несплату або несвоєчасну сплату податків платник притягується до відповідальності у вигляді штрафу.

Крім того, після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання, нараховується пеня.

Білоцерківське управління

ГУ ДПС у Київській області

Податкова знижка для фізичних осіб: Коротко про головне

Білоцерківське управління ГУ ДПС у Київській області звертає увагу громадян, що для реалізації права на податкову знижку по минулорічних витратах, платнику необхідно подати декларацію про майновий стан і доходи до закінчення  2019 року.

Нагадаємо, що податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання, - це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку - резидента у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Податковим кодексом України .

При цьому загальна сума податкової знижки, нарахована платнику в звітному податковому році, не може перевищувати суму річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого у вигляді заробітної плати.

До податкової знижки дозволено включати наступні витрати:

1. частина суми процентів за іпотечним кредитом;
  2. сума коштів у вигляді орендної плати за договором оренди житла, фактично сплачених платником податку, який має статус внутрішньо переміщеної особи;
  3. пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям;
  4. компенсація вартості навчання;
  5. страхові платежі (внески, премії) за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпечення;
  6. суми витрат із оплати допоміжних репродуктивних технологій;
  7. суми витрат на оплату вартості державних послуг, пов'язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита;
  8. суми коштів, сплачених у зв'язку із переобладнанням транспортного засобу;
  9. суми витрат на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла у т. ч. на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним.

Податкова декларація про майновий стан і доходи подається платниками податківза місцем своєї податкової адреси особисто або уповноваженою на це особою, надсилається поштою або засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу.

Білоцерківське  управління

ГУ ДПС у Київській області