Про професіографічну екскурсію

Дата: 04.10.2019 15:32

03 жовтня 2019 року за сприяння Рокитнянської філії Київського обласного центру зайнятості  у комунальному  підприємстві Рокитнянської  районної ради  "Аптека №1" проведено професіографічну екскурсію для 17 учнів 9 –Б класу Рокитнянського закладу середньої освіти № 1 Рокитнянської районної ради.

Комунальне підприємство Рокитнянської районної ради “Аптека №1” створено у 2010 році. За період існування зазнало різних змін у структурі, але залишилось на фармацевтичному ринку. Зважаючи на близьке географічне розташування біля медичних закладів, асортимент ліків в КП "Аптека №1" дуже широкий, а ціні помірні, тому кожного дня тут чимало відвідувачів.

На початку екскурсії заступник директора Тетяна Рисак ознайомила дітей з історією створення аптеки, її структурою та складом працівників.  Наголосила, що з початку створення аптеки незмінним керівником підприємства є Ольга Маніленко, досвід і праця якої є запорукою успіху  аптеки.

Учні прослухали міні-лекцію про визначення назви поняття "аптека". Аптека - це місце, де відбувається відпуск, реалізація лікарських засобів та виробів медичного призначення. Ознайомилися з класифікацією аптек, їх організаційною структурою, номенклатурою приміщень та їх обладнанням.

Школярі на власні очі мали змогу побачити  спеціально обладнані кімнати в приміщенні аптеки, в яких зберігаються лікарські засоби різних призначень, зокрема, наркотичні засоби, ліки для діабетиків та інше.

Під час заходу школярі дізналися дуже багато цікавої та корисної інформації про професії  "фармацевт" та "провізор". А саме якими кваліфікаційними та професійними вимогами повинні володіти  працівники аптеки. Взагалі провізор і фармацевт – це  багатогранні професії.  Це  -  і психолог, і медик, і фінансист.

Також  учні дізналися про програму "Доступні ліки", яка з 01 квітня 2019 року  дозволяє споживачам  за електронним рецептом  лікаря, зареєстрованим у інформаційній системі Helsi, отримати ліки безкоштовно або з частковою доплатою згідно затвердженого переліку.

Деякі учасники заходу мали можливість спробувати себе у ролі фармацевта –  продавали готові ліки відвідувачам. Діти задавали питання, на які почули грамотні  відповіді та були захоплені теплим прийом та змістовною екскурсією. В кінці заходу директор Рокитнянської філії Київського обласного центру зайнятості Лариса Глюза наголосила школярам: "Основним аспектом професії фармацевта є робота  з людьми. Потрібно бути морально загартованим і стриманим. Також потрібно бути грамотним та кваліфікованим фахівцем, і тоді найголовніша винагорода в цій професії -  вдячність пацієнтів буде ваша. Тому пізнавайте світ професій і  хай ваш вибір буде вдалим".Особливу подяку Лариса Глюза  висловила керівництву та працівникам КП "Аптека №1" за цікаву екскурсію, їх професіоналізм та уважність, що допомагає підтримувати  здоров’я своїх відвідувачів.