Про засідання координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу

Дата: 23.10.2019 16:16

23 жовтня 2019 року під головуванням заступника голови Рокитнянської районної державної адміністрації Лариси Кононець відбулося засідання районної координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Участь у засіданні взяли члени зазначеної координаційної ради: начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Людмила Телиуз, начальник відділу освіти райдержадміністрації Сергій Діренко, директор Рокитнянської районної філії Київського обласного центру зайнятості Лариса Глюза, керуюча справами виконавчого комітету Рокитнянської селищної ради Оксана Пауль, директор комунального некомерційного підприємства «Рокитнянський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Оксана Яра, виконуюча обов’язки директора комунального некомерційного підприємства «Рокитнянська центральна районна лікарня» Валентина Жарко та лікарі ЦРЛ (інфекціоніст Лариса Бєдна,  нарколог Сергій Соботович, фтизіатр Інна Москалик); заступник начальника Рокитнянського відділення поліції Миронівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області Юрій Антонюк та фахівець із соціальної роботи Рокитнянського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Оксана Киричок.

На засідання також завітали заступник головного лікаря з диспансерної роботи комунального закладу Київської обласної ради «Київський обласний протитуберкульозний диспансер» Ольга Сакальська та сільські голови району.

В ході засідання ради було обговорено питання:

1. про стан захворюваності на туберкульоз у Рокитнянському районі за 9 місяців 2019 року та заходи щодо профілактики захворюваності;
  2. про епідемічну ситуацію виявлення, лікування, диспансерний нагляд за хворими на ВІЛ/СНІД в Рокитнянському районі станом на 01.10.2019;
  3. про роботу Рокитнянського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді щодо профілактики захворюваності на ВІЛ/СНІД серед сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах;
  4. про заходи щодо відзначення в районі Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом.

Впродовж заходу із протидії туберкульозу/ВІЛ-інфекції для усіх присутніх було презентовано відеоролик про статистичні дані поширення туберкульозу, шляхи розповсюдження, симптоми та профілактичні дії боротьби із туберкульозом.

Крім цього було обговорено епідеміологічну ситуацію щодо туберкульозу та основні показники протитуберкульозної роботи в Рокитнянському районі за 9 місяців 2019 року, зокрема, що в районі спостерігається ріст захворюваності на туберкульоз та відмічено рецидиви хвороби.

Також було обговорено ситуацію щодо захворювання на ВІЛ/СНІД, заходи із попередження цієї хвороби та медикаментозного забезпечення хворих.

Лікарями було відмічено, що загалом в районі хворі на туберкульоз та СНІД – це соціально незахищені верстви населення (наркозалежні особи; особи, які ведуть невпорядкований спосіб життя та надають секспослуги; особи, які мають гомосексуальні відносини тощо).

Присутні на засіданні координаційної ради лікарі рекомендували усім жителям району систематично проводити флюорографічне обстеження та лабораторну діагностику щодо захворювань на туберкульоз, ВІЛ-інфекції/СНІД. Закликали  активізувати роботу серед молоді, дорослого населення щодо пропаганди здорового способу життя, захищеного сексу, вивчення шляхів профілактики туберкульозу, ВІЛ/СНІДу. Та радили проводити санітарно-освітню роботу серед населення з метою формування прихильності до консультування, тестування та лікування туберкульозу й ВІЛ/СНІДу.