На Київщині відбулося навчання спеціалістів по роботі зі страхувальниками

Дата: 29.10.2019 15:38

Сьогодні, 25 жовтня, в управлінні відбулося навчання спеціалістів відділень по роботі зі страхувальниками в режимі skype на тему: «Підготовка та проведення планових (позапланових) перевірок використання страхувальниками коштів Фонду». Навчання провели заступниця начальника управління – начальниця фінансово-економічного відділу Ірина Крещенська та начальник відділу аналізу та контролю за використанням роботодавцями коштів Фонду Вадим Грищук. Такі навчання проводяться не вперше і мають на меті підвищити ефективність роботи працівників відділень.

Ірина Крещенськанаголосила, що перевірки страхувальників мають здійснюватися відповідно до вимог Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та постанови Фонду «Про затвердження Інструкції про порядок проведення перевірок страхувальників по коштах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, прийняття рішень за їх результатами та процедуру оскарження».Посадові особи, які здійснюютьперевіркисуб'єктів господарювання,мають чітко знати свої права і обов’язки, щоб не допустити незаконних дійвідносно страхувальника-роботодавця.Спеціалісти мають право перевіряти достовірність відомостей, поданих роботодавцем для отримання коштів Фонду, дотримання порядку використання страхових коштів, здійснювати аналіз даних, зазначених у звітності, заяві-розрахунку страхувальника по коштах Фонду.

Вадим Грищук інформував про результати діяльності відділень управління  за 9 місяців 2019 року у розрізі застосування фінансових санкцій за підсумками проведених перевірок, а також забезпечення надходжень страхових коштів. Надав практичні рекомендації щодо процедури проведення планових (позапланових) перевірок на підставі наявних недоліків в оформленні результатів проведених перевірок страхувальників. Також наголосив на ряді інших питань, які стосуються напрямку роботи зі страхувальниками.

Підсумовуючи,заступниця начальника управління зазначила, що метою проведення перевірокмає бути не покарання, а упередження в подальшому нецільового використання коштів Фонду, що дає можливість здійснювати соціальні виплати та своєчасно надавати матеріальне забезпечення застрахованим особам.

Фахівці відділень отримали відповіді на усі питання, що виникають під час роботи зі страхувальниками.