Про інформаційний семінар

Дата: 06.11.2019 13:59

Сьогодні в Рокитнянській районній філії Київського обласного центру зайнятості проведено інформаційний семінар із загальних питань зайнятості. Заступник директора Надія Пустовіт проінформувала про  послуги, які надає служба   зайнятості.  Зокрема,  це  послуги з пошуку постійної або тимчасової роботи. Служба зайнятості має одну з найбільших баз даних вакансій по всій Україні, які оновлюються онлайн. Зазначила, що сьогодні в базі в наявності більше 100 вакансій, які перевірені, актуальні та з офіційним працевлаштуванням.

Заступник директора повідомила про можливість  отримання  профорієнтаційних  послуг, де фахівці допоможуть визначитися з вибором професії.

У разі відсутності підходящої роботи, особі, яка звернулася з відповідною заявою, може бути надано статус безробітного. Надання статусу безробітного надає доступ до інших послуг служби зайнятості.

Якщо роботи за вашим фахом не знайшлося, служба зайнятості пропонує підвищити кваліфікацію або оволодіти новою професією, набути нових компетенцій шляхом стажування на робочому місці у роботодавця або на короткотермінових курсах. Ми пропонуємо професійне навчання на замовлення роботодавця професіям, які затребувані на ринку праці, з подальшим працевлаштуванням.

Професійне навчання здійснюється у навчальних закладах нашого та інших регіонів, у тому числі центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Такі центри є в 11 областях: Дніпропетровській, Донецькій, Івано-Франківській, Луганській, Львівській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Харківській та Херсонській.

Надія Пустовіт акцентувала увагу на тому, що з 01 січня 2019 року змінилися підходи в обслуговуванні клієнтів державної служби зайнятості. Розпочали роботу особливі консультанти – кар’єрні радники, які супроводжують  та  підтримують  осіб, що звернулися до служби зайнятості, в їх намаганні знайти роботу чи змінити професію.

У семінарі також взяла участь фахівець Рокитнянського бюро правової допомоги  Юлія Горьова, яка проінформувала  присутніх про послуги, які надає  населенню району  бюро. Також повідомила, що з настанням опалювального періоду користується попитом питання захисту  своїх прав при додаткових нарахуваннях за спожитий  природний газ. При спілкуванні вона зазначила, що отримавши від постачальника рахунок із згадкою про додаткові нарахування у зв’язку з приведенням об’єму природного газу до стандартних умов, необхідно дотримуватися такого плану дій:

І етап:

• Надіслати претензію до Київоблгазу з вимогою усунути допущені ним порушення (не допускати порушення у майбутньому);
  • Надіслати претензію до Київоблгаззбуту з вимогою усунути допущені ним порушення та здійснити перерахунок;
  • Звернутися із скаргою до НКРЕКП щодо недотримання суб’єктами господарювання ліцензійних умов та незадовільної якості послуг, що надаються споживачам природного газу.

Якщо замість перерахунку та усунення порушень облгаззбут та/чи облгаз надіслали відмови у задоволені вашої претензії, необхідно переходити до наступного етапу.

ІІ етап:

• подати до суду позовну заяву про захист ваших прав через незаконні дії облгазу та заяву про забезпечення позову шляхом заборони облгазу приводити обсяги до стандартних умов. За подання заяви про забезпечення позову доведеться сплатити близько 384 грн, проте облгазу буде заборонено застосовувати коефіцієнти у період, поки буде продовжуватись розгляд справи судом, а цю суму вам повернуть після завершення розгляду справи на вашу користь.
  • подати до суду позовну заяву про захист ваших прав через незаконні дії облгаззбуту. Суд, до якого вам потрібно подати позовну заяву та заяву про забезпечення позову, ви знайдете на офіційному сайті судової влади України в розділі "Місцеві загальні суди". Після переходу на сайт вашого місцевого суду в розділі "Судовий збір" ви знайдете реквізити та розмір судового збору.

Для написання претензій, скарг та позовних заяв необхідний перелік документів, а саме: квитанції про заборгованість, квитанції по сплаті за фактичним показником лічильника, копія договору про розподіл природного газу, копія паспорта на лічильник тощо.

По завершенню семінару громадяни отримали  консультації та відповіді на запитання.