Про свято працівників культури і аматорів народного мистецтва

Дата: 09.11.2019 10:29

8 листопада 2019 року у переддень Всеукраїнського дня працівників культури та аматорів народного мистецтва відбулися урочисті заходи з нагоди цього свята. 9 листопада в Україні також відзначають День української писемності та мови.

На свято цього дня до Рокитнянського районного Будинку культури завітали керівники та працівники мистецьких гуртків, бібліотек, клубних закладів, районної музичної школи, творчі колективи та майстри народного мистецтва Рокитнянського району.

Традиційно привітати із професійним святом діячів культури прийшли керманичі Рокитнянщини – виконуючий обов’язки голови Рокитнянської районної державної адміністрації Олег Приліпко та голова Рокитнянської районної ради Олександр Конопчук. Очільники у своїх вітальних промовах дякували усім працівникам культури за їхню вагому і таку потрібну справу – культурне відродження, надбання  і творчий розвиток району. Зичили усім міцного здоров’я, злагоди, добробуту, творчих звершень та розквіту культурної спадщини нашого краю. Зважили, що саме завдяки талановитим діячам культурної сфери нашого краю й України в цілому, наша нація є неповторною, українська культура стає конкурентноздатною та всесвітньо визнаною!

До привітань також долучилися начальник відділу культури, молоді та спорту Рокитнянської райдержадміністрації Анатолій Хоменко.

Після офіційної частини привітань відбулася церемонія нагородження кращих працівників культури. За сумлінну працю, високий професіоналізм та вагомі досягнення у галузі культури очільники району вручили Почесні грамоти, Подяки й квіти кращим працівникам культури й майстрам народного мистецтва району – Наталії Даниленко, Ядвізі Кривенко, Антоніні Кулько та ще багатьом іншим професіоналам творчої справи.

Привітати діячів культури Рокитнянщини із професійним святом завітав один із найвідоміших і популярних в Україні народних музичних колективів – український камерно-вокальний фольклорний ансамбль Національної філармонії України «Веселі музики» на чолі із художнім керівником Сергієм Хитряковим. «Веселі музики» вважаються одним із найбільш знаних колективів не лише в Україні, а й за її межами. Свою майстерність музиканти демонстрували в багатьох країнах світу, цей знаний багатогастрольний ансамбль дарує й пропагує світові українську народну пісню й музику. Ансамбль брав участь і був відзначений як найкращий на багатьох міжнародних фольклорних фестивалях. Музики із сольною співачкою Тетяною Школьною показали неабияку віртуозність співу та гри на музичних інструментах. Виконанням запальних пісенних та музичних витворів артисти занурили всіх присутніх в атмосферу свята, розважили, подарували гарний настрій та залишили у пам’яті яскраві спогади.

Також на святі порадували всіх мелодійним солов’їним голосом талановиті співачки нашого краю – Антоніна Кулько та Ядвіга Кривенко.

Завдяки діячам культури витвори українського мистецтва (кіно, українська музика, художнє мистецтво, література тощо) стають все більш популярними у світі. З кожним роком на радіо, телеекранах і в книгарнях – все більше якісного українського контенту.

Споконвіку музика, слово, пісня і танець живили і зміцнювали надію нашого народу на краще майбутнє. Без традиції - нема культури, без культури - нема нації. Впродовж століть наш український народ зберіг свою культуру, свої традиції, свою духовність та самобутність.

Попри всі труднощі та негаразди, саме завдяки вам, сподвижники культури, розвивається й збагачується новими іменами й витворами мистецтв наш край. Саме ви зберігаєте та передаєте від покоління до покоління історичну пам’ять нашого народу, мистецькі надбання та колоритну українську душу.

Шана і вдячність вам за це! Зі святом вас! Плекаймо культуру нашого краю та милозвучну українську мову!