Сьогодні ми повністю перезавантажуємо взаємовідносини у сфері інтелектуальної власності, - Тимофій Милованов

Дата: 15.11.2019 14:50

Сьогодні, 15 листопада, Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов звільнив із посади директора департаменту інтелектуальної власності Мінекономіки Жалдака В. О. та керівника підприємства Укрпатент Кудіна А. В. У свою чергу, керівник Національного офісу інтелектуальної власності написав заяву про звільнення за власним бажанням.

Підставою стала колективна скарга працівників Укрпатенту.

«Сьогодні ми повністю перезавантажуємо взаємовідносини у сфері інтелектуальної власності. Новий орган буде створено виключно на базі Укрпатенту», - наголосив Міністр Тимофій Милованов.

В.о директора Укрпатенту призначено Наталію Петрову.

Нагадаємо, сьогодні Міністр Тимофій Милованов повторно зустрівся з колективом Укрпатенту, який 11 листопада звернувся до Міністерства з проханням не допустити ліквідацію підприємства.

У колективі поскаржилися на протиправні дії Жалдака В.О. щодо підписання «Кошторису для забезпечення розвитку та функціонування державної системи правової охорони інтелектуальної власності у 2018 році, що формується за рахунок надходжень на рахунки Укрпатенту від зборів за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти інтелектуальної власності». Уперше кошторис підписував не керівник підприємства, а чиновник Міністерства.

Працівники вказували на численні скарги від спеціалістів галузі, затягування в розгляді заявок від торгових марок, низькі зарплати й відтік кадрів.

Крім того, чиновники створили дублюючий орган Національний офіс інтелектуальної власності (НОІВ). Існування двох інституцій у сфері інтелектуальної власності (Укрпатенту та НОІВ), є економічно недоцільним та призводить до занепаду Укрпатенту, як основного закладу експертизи.