Відбулося засідання круглого столу "Ми - Є. Ми – РІВНІ"

Дата: 29.11.2019 10:23

28 листопада у Рокитнянській районній філії Київського обласного центру зайнятості за участі зацікавлених сторін соціального діалогу відбулося засідання круглого столу "Ми - Є. Ми – РІВНІ", присвячене Міжнародному дню людей з інвалідністю, який проголошено Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році.

Розпочинаючи засідання круглого столу директор філії Лариса Глюза акцентувала, чому саме у суспільстві посилено увагу до проблем інвалідів, захисту їх гідності, прав і благополуччя, на перевагах, які суспільство отримує від участі інвалідів у політичному, соціальному, економічному і культурному житті, а також наголосила, що належна увага людям з особливими потребами повинна приділятися щоденно, бо в основі державної соціальної політики стоїть адресність, справедливість та інтереси кожної людини, в тому числі осіб з інвалідністю.

Розповідаючи про роботу з особами, які потребують особливої уваги, закцентовано на тому, що для сприяння їхнього працевлаштування службою зайнятості здійснюється комплексна система заходів, спрямована на підвищення конкурентоспроможності осіб з інвалідністю на ринку праці.

Зокрема, створено належні умови для надання соціальних послуг особам з інвалідністю, з метою забезпечення безперешкодного доступу осіб з інвалідністю до приміщення філії встановлено один з перших у районі пандус, кнопку виклику, для осіб з вадами зору розміщено таблички, стенди, довідники, що написані шрифтом Брайля.

Створено інформаційний куточок, де особи з обмеженими можливостями можуть ознайомитися з нормативно-правовими документами регулювання соціального захисту інвалідів, інформацією про підприємства, що мають робочі місця для осіб з інвалідністю, з навчальними закладами, що здійснюють професійне навчання цієї категорії населення, з переліком професій та спеціальностей, за якими можуть навчатись названі особи.

Також вони можуть підбирати собі роботу за допомогою сайту державної служби зайнятості https://www.dcz.gov.ua/ або тач-скріну вакансій та знайомитися з наявними робочими місцями за межами району та області.

Служба зайнятості активізувала діяльність щодо професійного навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації клієнтів; проводиться робота з організації профнавчання безробітних на замовлення працедавців, зокрема, стажування безпосередньо на виробництві.

Клієнти служби цієї категорії, пройшовши навчання в ЦПТО, отримували одноразову допомогу й відкривали власну справу, що підтверджує їхню конкурентоспроможність на ринку праці.

Служба зайнятості постійно співпрацює з освітніми закладами, де виховуються дітки з особливими потребами, розповідаючи батькам про їх права та можливості, а також сприяла пошуку асистентів вчителя та вихователя для двох дітей з особливими потребами, які потребували такого супроводу.

Заступник директора філії Надія Пустовіт проінформувала присутніх, що упродовж січня-жовтня на обліку в Рокитнянській районній філії перебувало 46 осіб з інвалідністю, з них 44 особи мали статус безробітного.

З метою підвищення конкурентоспроможності на ринку праці осіб з особливими потребами, спрямовано на профнавчання 4 безробітних, які після закінчення навчання за сприянням служби зайнятості працевлаштовані. За відсутності підходящої роботи постійного характеру, залучено до оплачуваних громадських та тимчасових робіт 10 осіб з інвалідністю. За направленням служби зайнятості працевлаштовано 11 осіб з обмеженими фізичними можливостями.

Про зміни в пенсійному законодавстві розповіла заступник начальника відділу з питань перерахунків пенсій №20 управління застосування Пенсійного законодавства Головного управління ПФУ у Київській області Марія Лісняк. Також вона ознайомила присутніх із електронними сервісами Пенсійного фонду, які спрощують та пришвидшують отримання послуг клієнтами.

Про стан виробничого травматизму та турботу про людей, які у результаті отриманих травм на виробництві або професійних захворювань стали особами з інвалідністю говорила у своєму виступі завідувачка сектору по роботі зі страхувальниками Білоцерківського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України Ольга Хорунжа. Вона наголосила, що через нелегкі випробування, які випали на долю цих людей, вони потребують нашої особливої уваги та підтримки, адже їхнє життя – це щоденна боротьба та приклад безмежних людських можливостей, міцної сили волі.

З особливою теплотою говорили про соціальний захист людей з обмеженими фізичними можливостями начальник відділу у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи та соціально – побутового обслуговування інвалідів, ветеранів та пенсіонерів Віра Валика та спеціаліст відділу Світлана Мовчан.

Провідний фахівець з питань зайнятості філії Валентина Томілович доповіла, що аби підтримати людей з обмеженими фізичними можливостями, надати як найповнішу інформацію з метою підвищення їх конкурентоздатності на ринку праці, у філії постійно відбуваються перемовини з ринко утворюючими підприємствами, ярмарки вакансій, семінари, тренінги на дану тематику. Також В.Томілович ознайомила присутніх із наявними вакансіями для осіб з інвалідністю у Рокитнянському та сусідніх регіонах.

Отже, люди з інвалідністю мають право на повноцінне життя і приємно, що нині такі люди мають можливість реалізувати себе, а учасники зібрання завжди готові прийти їм на допомогу у разі необхідності.