Працівники управління взяли участь у селекторній нараді з профілактики страхових випадків та профзахворювань

Дата: 29.11.2019 10:37

Сьогодні, 21 листопада, заступниця начальника управління – начальниця фінансово-економічного відділу управління Ірина Крещенська, начальник відділу профілактики страхових випадків Олексій Савченко, страхова експертка з охорони праці Людмила Мирвода взяли участь в селекторній нараді під головуванням начальника управління профілактики страхових випадків виконавчої дирекції Фонду Сергія Таровика.

На нараді обговорювались питання щодо стану виробничого травматизму та професійних захворювань у страхувальників за 9 місяців 2019 року, здійснення профілактичної роботи страховими експертами з охорони праці, вирішення проблемних питань, які виникають під час проведення ними необхідних заходів у суб’єктів господарювання. Розглянуто пріоритетні завдання щодо забезпечення стабільного зниження кількості нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань та витрат Фонду по страховим виплатам і наданню соціальної допомоги.

Доповідач привернув увагу до підприємств, де спостерігається негативна динаміка росту кількості страхових нещасних випадків, зокрема у Київській області - це АТ «Оператор газорозподільної системи «Київоблгаз» (Києво-Святошинське відділення), яке віднесено до переліку суб’єктів господарювання з високим рівнем травматизму, та ПрАТ «Росава» (відділення у місті Біла Церква).

В управлінні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області станом на 30.09.2019 року зареєстровано 134 акта за формою Н-1/П проти 143 за відповідний період минулого року. При позитивній динаміці зниження на 6,3% рівня страхового травматизму в цілому по управлінню, в окремих відділеннях має місце його ріст, зокрема у таких: Вишгородському (+8, +2см.), Бориспільському (+7, +1см.), Білоцерківському (+4, +2см.), Яготинському (+5), Києво-Святошинському (+3), Броварському (+4см.), м. Біла Церква (+2см.).

Має місце ріст кількості внесених до реєстру страхових випадків із смертельним наслідком (20 проти 6), при цьому лише 30% з них сталися у поточному році.

Ріст кількості постраждалих осіб у страхових нещасних випадках зафіксовано у таких страхувальників:

Вишгородське відділення

• ПП «Автомагістраль» (+5, +2см. )
  • КЗ КОР «Київський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф «Вишгородська станція екстреної медичної допомоги» (+2)
  •  ТОВ  «Перший столичний хлібозавод» (+1)
  • ТОВ «Димерське автотранспортне підприємство» (+1)
  • ТОВ «Чіпси Люкс» (+1)

Бориспільське відділення

• ТОВ «Баришівська зернова компанія (+1)
  • ТОВ «Металогальва Україна» (+1)
  • КП Теплові мережі «Бориспільтепломережа» (+1)
  • ТОВ «Агрофірма «Іванків» (+1)
  • КП «Виробниче управління комунального господарства» (+1)
  • ДП «Бориспільське лісове господарство» (+1)
  • Реабілітаційна установа для осіб з інвалідністю «Наш дім» (+1)
  • ДП «ФМ Ложістік Дніпро» (+1)
  • ТОВ «ДР. Редді'с Лабораторіз» (+1)
  • Філія КЗ КОР «Київський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф «Бориспільська станція екстреної медичної допомоги» (+1)
  • ТОВ «ТНТ Україна» (+1)

Білоцерківське відділення

• ТОВ «Ясенсвіт» (+4)
  • ТОВ «Агрофірма «Колос» (+1)
  • ТОВ Фірма «Грона» (+1)
  • КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Білоцерківського району» Білоцерківської районної ради (+1)
  • Рокитнянське районне дорожнє управління «ДП «Київське обласне дорожнє управління» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» (+1)

Яготинське відділення

• Філія «Аерок Березань» ТОВ «Аерок» (+2)
  • ТОВ «Яготинський маслозавод» (+1)
  • ТОВ «Сільськогосподарське підприємство ім. А.Г. Кравченка» (+1)
  • ПрАТ «Яготинський рибгосп» (+1)
  • ТОВ «Право» (+1)

Києво-Святошинське відділення

• АТ «Оператор газорозподільної системи «Київоблгаз» (+4)
  • ТОВ «Експансія» (+2)
  • ПрАТ «Нова лінія» (+2)
  • ТОВ «Конверс Лінкс» (+2)
  • Тунельний загін №7 ПАТ «Київметробуд» (+2)
  • КНП «Центральна районна лікарня Києво-Святошинської районної ради» (+1)
  • ПрАТ "Вімм-Білль- Данн Україна» (+1)
  • ТОВ "СБМУ «Підряд» (+1)

Броварське відділення

• ПАТ «Агрокомбінат «Калита» (+1см.)
  • ТОВ «Авто-Плюс» (+1см.)
  • ПАТ «Племптахорадгосп Броварський» (+1см.)
  • Баяр Мехмет (+1см.)

Відділення у місті Біла Церква

• ПрАТ «Росава» (+1см.)
  • Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) комбінованого типу №1 «Веснянка» Білоцерківської міської ради Київської області (+1см.)

ФОП Храпак Владислав Володимирович (+1см.)

На погляд керівника відділу Олексія Савченка, кількість потерпілих у страхових нещасних випадках і профзахворювань має суттєво знизитися у разі запровадження диференціювання страхового тарифу з урахуванням умов і стану безпеки праці, виробничого травматизму та професійної захворюваності на кожному підприємстві, появи економічної заінтересованості у суб’єктів господарювання в поліпшенні умов і безпеки праці.

З огляду на те, що з 01.01.2020 року буде скасовано звітність підприємств до статистичних органів про виробничий травматизм (форма 7 ТНВ), а дана інформація буде надаватись виключно Фондом соціального страхування, необхідно активізувати моніторинг надходження від роботодавців повідомлень про наслідки нещасних випадків за формою Н-2 та своєчасно вносити дані до централізованої бази даних нещасних випадків та професійних захворювань, інтегрованою з ЄІАС.