РОКИТНЯНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Київська область, Рокитнянський район

Розслідування нещасних випадків – складова профілактики виробничого травматизму. Соціальна допомога застрахованим особам – пріоритетні задачі Фонду

Дата: 29.11.2019 10:41
Кількість переглядів: 40

28 листопада управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області проведено на базі  ТОВ  «Учбово-методичний центр «Новатор» черговий науково-виробничий семінар для страхувальників Київщини. Цього разу темою для обговорення були питання розслідування нещасних випадків на виробництві комісією підприємства, призначення матеріального забезпечення застрахованим особам та контроль за використанням коштів Фонду.

Із вступним словом до учасників семінару звернулася заступниця начальника управління – начальниця фінансово-економічного відділу Ірина Крещенська, яка привітала присутніх та наголосила на важливості проведення постійної роботи щодо інформування та консультативної підтримки страхувальників з питань профілактики нещасних випадків, якісного розслідування і оформлення матеріалів розслідування нещасних випадків на виробництві, матеріального забезпечення та страхових виплат потерпілим на виробництві, соціального страхування і захисту прав потерпілих осіб.

Організатори семінару запропонували слухачам цікаву і змістовну програму та ознайомили присутніх зі станом страхового травматизму на підприємствах регіону, результатами дослідження тенденцій виробничого травматизму, як основи для опрацювання механізмів його профілактики, презентували діаграми і таблиці з аналітичним матеріалом. 

У жвавій дискусії, в форматі «питання-відповідь» обговорювались питання розслідування нещасних випадків комісією підприємства, покроковий порядок дій у разі настання нещасного випадку у суб’єкта господарювання, документальне оформлення результатів розслідування та особливості розслідування окремих нещасних випадків. Звернуто увагу на існуючі недоліки, зокрема в питаннях своєчасності та об’єктивності розслідувань нещасних випадків, типові порушення, які допускаються під час  оформлення матеріалів розслідування. Також розглянуто види матеріального забезпечення, що фінансуються за рахунок коштів Фонду та найпоширеніші помилки при їх наданні, основні порушення, які допускаються  страхувальниками під час призначення та нарахування матеріального забезпечення, роботу комісії із соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності.

Спікерами семінару були Діана Казакова – провідна інспекторка департаменту охорони праці Федерації профспілок України, Світлана Кучма – завідувачка сектору перевірки обґрунтованості видачі листків непрацездатності Києво-Святошинського відділення УВД Фонду, Вадим Грищук – начальник відділу аналізу та контролю за використанням роботодавцями коштів Фонду, Тетяна Мельник – начальниця відділу медичних та соціальних послуг УВД Фонду.

В заході взяли участь керівники і спеціалісти служб охорони праці та фінансово-економічних підрозділів підприємств, установ і організацій Київської області. Загальна кількість учасників – понад 40 осіб.

По завершенню семінару кожен учасник отримав сертифікат.

Як зазначив у заключному слові начальник відділу профілактики страхових випадків УВД Фонду Олексій Савченко - «Основною метою подібних заходів є вдосконалення роботи в галузі профілактики нещасних випадків, забезпечення її ефективності, захист прав застрахованих осіб та членів їх сімей на матеріальне забезпечення у випадку травмування працівника або його загибелі під час виконання трудових обов’язків».


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь