Голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах презентував Інвестиційний атлас надрокористувача

Дата: 06.12.2019 13:42

Сьогодні голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах презентував Інвестиційний атлас надрокористувача. Ключові тези, які озвучив спікер:

— Інвестиційний атлас — платформа, на яку будуть завантажуватися об‘єкти для інвестування. Об‘єкти будуть розподілятися по шістьох кошиках, за видами корисних копалин.

— На сьогоднішній день у кошику «Вуглеводні» є 23 ділянки загальною площею понад 3500 км2, із запасами категорії C1,C2, ресурсами категорії C3. Вони розміщені у десяти областях. У кошику «Мкталічні руди» шість об‘єктів, розташованих у п‘яти областях. Ці пропозиції були уже передані українським делегаціям, які наступного тижня відлітають до Японії та Південної Кореї. У розділі «Неметалічні руди» наразі майже тридцять ділянок. Уся ця інформація доступна в електронному вигляді та на сайті geo.gov.ua.

— У профайлі ділянки міститься її загальний опис, координати, оціночні ресурси, попередня вартість, мінімальні вимоги до програми робіт, а також посилання на паспорт родовища і відповідні звіти про ділянку.

— Інвестиційний атлас буде постійно оновлюватись та доповнюватись актуальною інформацією.

— З понеділка усі охочі будуть мати два місяці на те, щоб ініціювати одну із запропонованих у Інвестиційному атласі ділянок на аукціон, або номінувати будь-яку іншу ділянку за власним бажанням. Коли два місяці мине, відбудеться фіналі затія підготовки лотів. Ми розраховуємо, що вже у березні розпочнуться перші електронні торги відповідно до графіку аукціонів по кожному із кошиків.

— Інвестиційний атлас надрокористувача — один із елементів загальної урядової політики open door policy (політики відкритих дверей), яка спрямована на залучення інвесторів, у тому числі й іноземних для розвитку ресурсного потенціалу нашої держави.

— Другий важливий елемент open door policy - лібералізація доступу до загальної геологічної інформації, зокрема цього тижня у Держгеонадрах запустили роботу фізичної data-room по трьох нафтогазових ділянках (Охтирська, Грунівська та Ічнянська), виставлених на конкурс за Угодою про розподіл продукції. Наступного тижня ця інформація буде доступна у віртуальній data-room. Така ініціатива реалізована вперше.

— Третій важливий компонент політики open door policy — якісна промоція об‘єктів для інвестування.