Підведені підсумки самопідготовки страхових експертів з охорони праці

Дата: 09.12.2019 08:41

Одним з основних завдань і статутних функцій Фонду соціального страхування України та його робочих органів є профілактика нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань. Здійснення цього завдання покладено на службу страхових експертів з охорони праці. До посадових осіб зазначеної служби на законодавчо визначеному рівні висувається низка вимог щодо їх освітнього рівня та фахової підготовки, наявності досвіду практичної роботи та відповідного посвідчення, виданого центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці.

З метою економії коштів і робочого часу, забезпечення безперервного навчання, підтримання необхідного фахового рівня страхових експертів, управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області запровадило новий метод навчання працівників за цифровою технологією, розробленою та запропонованою ТОВ «Науково-виробниче підприємство «ПРОТЕК». Ця веб-технологія дозволяє проводити експрес-навчання вимог нормативно-правових актів, що постійно змінюються, на сучасних гаджетах у зручному режимі.

Пріоритетними напрямами роботи страхових експертів (експерток) з охорони праці є, зокрема, участь в роботі комісій (спеціальних комісій) з розслідування нещасних випадків, гострих та хронічних професійних захворювань (отруєнь), аварій.

Оскільки, відповідно до статті 36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», підставою для страхових виплат є акт розслідування нещасного випадку або акт розслідування професійного захворювання (отруєння) за встановленими формами, значна увага має приділятися саме якості розслідування і оформлення матеріалів розслідування, в тому числі актів за формами Н-1, П-4.

Для забезпечення своєчасного та об’єктивного проведення розслідування нещасних випадків, причин виникнення хронічних професійних захворювань (отруєнь), якісної підготовки матеріалів розслідування в управлінні було організовано протягом листопада цього року вивчення страховими експертами (експертками) з охорони праці Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від17.04.2019 №337, яке проводилось в форматі самопідготовки на автоекзаменаторі за навчальною програмою, розробленою ПРОТЕК.

За результатами навчання, за сприянням і супроводом представництва ПРОТЕК, в управлінні проведено дистанційну перевірку знань у страхових експертів з охорони праці відділень, яка тривала протягом однієї години у форматі тестування за дванадцятибальною системою. До білетів включено по 20 питань. При розрахунковому (прогнозованому) часі відповіді на одне питання 3хв, фактично було витрачено1,91хв.

При визначенні рейтингу кожного спеціаліста враховувались кількість правильних відповідей на поставлені питання, загальний витрачений час на відповіді. Всі страхові експерти і експертки з охорони праці підтвердили необхідний рівень знань з зазначеного питання.

Основною метою подібних заходів є вдосконалення роботи в галузі профілактики нещасних випадків, забезпечення її ефективності, захист прав застрахованих осіб та членів їх сімей на матеріальне забезпечення у випадку травмування працівника або його загибелі під час виконання трудових обов’язків.