Про позачергове засідання комісії з питань ТЕБ та НС

Дата: 11.12.2019 13:30

11 грудня відбулося позачергове засідання комісії Рокитнянської районної державної адміністрації Київської області з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якому розглянули питання щодо виконання заходів пожежної та техногенної безпеки дошкільних і загальноосвітніх закладів освіти, гуртожитків, закладів охорони здоров’я, закладів соціального захисту, державних об’єктів транспортної інфраструктури (вокзалів, автостанцій, автотранспортних підприємств), професійно-технічних училищ.

Виконуючий обов’язки голови Рокитнянської районної державної адміністрації Київської області Олег Приліпко наголосив, що пожежа була і є найнебезпечнішим стихійним лихом. Внаслідок пожеж гине та страждає значна кількість людей. Забезпечення ефективного протипожежного захисту закладів з масовим перебуванням людей - актуальність сьогодення. Пожежна безпека  – це надзвичайно важлива справа, яка вимагає до себе великої уваги. Основними напрямками забезпечення системи пожежної безпеки в закладах з масовим перебуванням людей має бути усунення умов виникнення пожежі, а в разі її виникнення - мінімізація наслідків. Щоб запобігти пожежам та загибелі людей, керівники відповідних закладів мають організувати профілактичну роботу та превентивні заходи щодо забезпечення пожежної безпеки.

Під час наради з доповіддю виступив головний інспектор Рокитнянського РС ГУ ДСНС України в Київській області Микола Крупка. Доповідач проаналізував проблеми та недоліки, які виникають під час перевірки закладів з масовим перебуванням людей, а саме: відсутність вогнезахисного оброблення елементів дерев'яних конструкцій покрівель будівель; незабезпеченість світловими покажчиками евакуаційних виходів з будівель; незабезпеченість приміщення будівель належною кількістю вогнегасників; не проведена перевірка пристроїв захисту від блискавки та вторинних її проявів; приміщення  не обладнані  системою протипожежного захисту; незабезпеченість закладів протипожежним водопостачанням; неукомплектованість пожежних щитів необхідним протипожежним інвентарем згідно норм належності; незабезпеченість працівників закладів засобами індивідуального захисту. По завершенню наради було дано відповідні доручення та вказівки. У засіданні взяли участь члени комісії та селищний, сільські голови.