Інформаційний дайджест новин Кабінету Міністрів України від 11 грудня

Дата: 12.12.2019 09:24

Уряд виділив майже 4 млн грн на ліквідацію наслідків пожежі в Одеському коледжі
«Кошти, які ми виділяємо з резервного фонду, не повернуть тих, хто загинув, і не загоять рани, отримані під час тієї жахливої трагедії. Але ми як Уряд просто зобов'язані підтримати постраждалих та їхні родини. Разом з тим розслідування трагедії, визначення відповідальних – це питання найвищого пріоритету, воно перебуває на моєму особистому контролі», –коментує ініціативу Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук.

Уряд схвалив законопроект, який дозволить у подальшому підвищити прожитковий мінімум
«Раніше кожне підвищення прожиткового мінімуму додавало кошти не лише тим, хто їх потребував. Підвищення автоматично збільшувало державні платежі, штрафи, плату за певні види державних послуг тощо. Скасуванням цієї архаїчної радянської норми дозволить нарешті розпочати справжню боротьбу з бідністю в Україні», – коментує рішення Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук.

Олексій Гончарук: Громадяни мають отримувати якісні послуги, зокрема і з постачання гарячої води
«Ми визначили вимоги до якості самої послуги - постачання гарячої води, а також встановили одиниці виміру за спожите. Це дозволить нашим громадянам вимагати якісні послуги, а у разі їх неотримання мати право на перерахування вартості», – прокоментував Прем'єр-міністр.

Олексій Гончарук: Протестувати мобільний додаток "Дія" можна буде вже з наступного тижня
«Переведення всіх послуг в он-лайн є пріоритетом Програми дій Уряду. І створення мобільного додатку "Дія" – це один із кроків до цього», – заявив під час брифінгу Прем’єр-міністр України.

Ціна на газ для населення знижується на 13% вже у грудні
Населення отримає знижені ціни на газ вже в грудні, а захищені споживачі отримають кілька варіантів ціни з 1 січня 2020 року.

Олексій Гончарук: Уряд визначив майданчик для майбутньої програми підтримки малого та мікробізнесу
Уряд передав Німецько-український фонд у повне управління Міністерству фінансів України. Саме цей Фонд стане майданчиком для програми кредитування малого та мікробізнесу, яку започатковано за ініціативи Президента та Уряду. Контролювати його роботу буде Національний банк України.

Уряд повернув у державну власність 14 незаконно проданих майнових комплексів Державної продовольчо-зернової корпорації України
«Передання державної власності в приватну має відбуватися прозоро та на основі чесної конкуренції. Історія передання цих 14 майнових комплексів – це неправильна історія багаторічної давності, коли тодішня місцева влада незаконно передала їх приватним власникам. Рішенням суду ми їх повернули державі», – коментує рішення Уряду Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук.

Кувейтські інвестори розглядають перспективи капіталовкладення у проекти «чистої» енергетики, енергоефективності та переробки сміття в Україні
Це питання обговорили представники Держенергоефективності із керівниками кувейтських  компаній «GEMS Advisory Group» та «Taibat Al-khair Holding Co», що входить до великого інвестиційного холдингу «Al Salam Group Holding».

39 переможців конкурсу ім. Тараса Шевченка отримають стипендії Президента України
«Такі конкурси – чудова мотивація для молоді. Зберегти їх, робити ці конкурси цікавішими для учасників та за можливості збільшувати винагороду – обов’язок Уряду», – відзначила Міністр освіти і науки Ганна Новосад.

Українські школярі вибороли призові місця на науковій олімпіаді IJSO
Учасники української команди завоювали три бронзові медалі на Міжнародній молодіжній науковій олімпіаді (IJSO, International Junior Science Olympiad).

Денис Малюська: Встановлено новий порядок знищення конфіскованих підакцизних товарів
«Відтепер такі товари знищуватимуться підприємствами, що відібрані відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі», крім невеликих за обсягом партій, які можуть знищуватися відповідними комісіями самостійно. Водночас представникам бізнесу надається право бути присутніми при знищенні цих товарів», – поінформував Міністр юстиції України.

Денис Малюська: Мін’юст впроваджує онлайн скаргу для засуджених
Електронні послуги ДКВС повинні створити умови для реалізації прав громадян, гарантованих законодавством України. Однією із таких послуг є сервіс «Онлайн скарга для засуджених», який буде впроваджуватись у рамках пілотного проєкту в державній установі «Київський слідчий ізолятор».

Андрій Гайченко: За 100 днів роботи Уряду в рази збільшився показник виконання судових рішень
«Система виконання рішень стала менш корумпованою та більш прозорою. Ми припинили практику, коли процес виконання рішень навмисно затягувався та грубо порушувалися строки відкриття виконавчого провадження відносно окремих боржників», – заявив заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби.

Ольга Оніщук: Мін’юст має повне право на проведення повторних верифікацій реєстраторів
Проти реєстраторів, які сприяли протиправним діям у рейдерських схемах, Мін’юстом вжито всіх можливих засобів реагування.

Держгеокадастр оголосив конкурс на керівні вакантні посади у терорганах
Конкурс оголошено на посади начальників головних управлінь Держгеокадастру у Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Луганській, Одеській, Харківській, Херсонській областях.