Проведено профорієнтаційний інтерактивний урок на тему "Життєва компетенція"

Дата: 16.12.2019 08:17

13 грудня 2019 року фахівцем Рокитнянської районної філії Київської області Іриною Коваль для 33 учнів дев’ятих класів Рокитнянського комунального закладу загальної освіти №3 проведено профорієнтаційний інтерактивний урок на тему "Життєва компетенція".

Урок пройшов у інтерактивній формі, під час якого зі школярами проведено декілька корисних ігор та вправ, зокрема, "Комплімент", "Що таке життєва компетенція?", "Співбесіда", "Життєва компетенція".

Під час проведення вправи "Життєва компетенція" з підлітками проговорено ряд нестандартних ситуацій, аби вони мали навики самостійно  знаходити рішення проблемних ситуацій, які можуть зустрітися у їхньому житті. Ірина Коваль наголосила, що основне завдання для майбутніх випускників - достойно долати всі життєві випробування, вміло з ними справлятися та набиратися досвіду в професійному світі.

У рамках проведення вправи "Співбесіда" учні змогли уявити себе майбутніми вступниками та намагалися довести представникам приймальної комісії, а це були їхні однокласники, свою унікальність та чому вони обрали саме цю спеціальність для своєї майбутньої роботи.

Неабиякий інтерес учні виявили до інформаційних ресурсів партнерів Державної служби зайнятості: сайт "CareerHub, проекти "Академія навичок", "LingvaSkills", "Prometheus", з якими їх ознайомила Ірина Коваль.

На завершення заходу учнів ознайомлено з навичками, якими повинні володіти випускники школи, а саме: з SoftSkills – комунікабельність, лідерські якості, вміння виходити з конфліктних ситуацій, нестандартне мислення та HardSkills – знання, компетентність, навики, професійність. І що саме поєднання цих навичок в особистості є запорукою успіху в професійному житті кожного.

У ході зустрічі учні прийшли до висновку, що над професійним вибором потрібно задуматися вже сьогодні, щоб у майбутньому зробити правильний вибір та реалізувати свої можливості. По завершенню заходу всі присутні отримали інформаційні буклети від Національного фармацевтичного університету з умовами вступу на навчання.

Сподіваємось, що проведений захід дасть учням в майбутньому змогу уникнути багатьох помилок, що можуть статися під час вибору професії та плануванні професійної кар’єри.