Новини 10.01.2020

Дата: 13.01.2020 15:10

Надходження зі сплати єдиного внеску зросли на 23% за підсумками 2019 року, - Орест Вітик

У 2019 році на Київщині надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування склали 10,4  млрд грн. Про це повідомив в.о. начальника ГУ ДПС у Київській області Орест Вітик. Він підкреслив, що цей показник зріс на 23%, а сума додаткових коштів на соціальні потреби мешканців дорівнює 1,9 млрд грн.

За наданою інформацією, найбільші суми надійшли від платників податків, які ведуть господарську діяльність у Білоцерківському районі – 1,9 млрд грн, Бориспільскому – 1,8 млрд грн та Києво-Святошинському – 1,7 млрд грн.

Крім цього, Вітик повідомив про скорочення заборгованості з єдиного внеску у грудні 2019 року. Так, борг з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування зменшився на 15,6 млн грн, і станом на 01 січня 2020 року  складає 595,2 млн. гривень.

ГУ ДПС у Київській області за IV квартал 2019 року сформовано та направлено боржникам більше 15 тис. вимог про сплату боргу з єдиного внеску на загальну суму 195,5 млн. гривень.

Станом на 01.01.2020 року на виконанні в органах ДВС перебуває 529,2 млн. грн.  боргу з єдиного внеску (32,5 тис. боржників), з них в  IV кварталі 2019 року ГУ ДПС у Київській області до органів ДВС передано 10,4 тис. вимог на суму195,5  млн. гривень.

У 2020 році мінімальна сума єдиного внеску дорівнює 1039,06 гривні через підвищення мінімальна заробітної плати з 1 січня 2020 року до 4723 грн (4723 х 22%). Максимальна база нарахування ЄСВ дорівнює 15 розмірам мінімальної зарплати, а отже максимальний страховий внесок складає 15585,90 грн.

Нагадуємо, з 03 січня 2020 року функціонують нові рахунки для сплати ЄВ, відкриті на балансі центрального апарату Казначейства України за стандартом IBAN. Перелік рахунків можна завантажити за посиланням https://kyivobl.tax.gov.ua/byudjetni-rahunki/

У 2019 році на Київщині кількість податкових перевірок зменшилась

Протягом січня-грудня 2019 року управлінням податкових перевірок, трансфертного ціноутворення та міжнародного оподаткування ГУ ДПС у Київській області проведено 565 документальних перевірок, що на 31 перевірку менше, ніж за січень-грудень 2018 року, в тому числі 230 планових та 335 позапланових перевірок.

За результатами проведених документальних перевірок донараховано узгоджених податкових зобов’язань в сумі 712,6 млн. гривень. Із донарахованих сум до бюджету надійшло 87,5 млн. гривень. Крім того, в ході документальних перевірок зменшено неправомірно задекларовані підприємствами збитки на суму 271,4 млн. грн., що дозволить у майбутніх періодах упередити несплату зазначеного податку до бюджету на 48,9 млн. грн., також, зменшено суму від'ємного значення різниці між податковими зобов'язаннями та податковим кредитом з ПДВ в розмірі 26,9 млн. гривень.

Крім того, за січень-грудень 2019 року проведено 1 899 фактичних перевірок платників податків, які здійснюють діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, за результатами яких до порушників податкового законодавства застосовані штрафні санкцій на загальну суму 37,5 млн. грн., з яких 12,5 млн. грн. сплачено до бюджету.

ГУ ДПС у Київській області

Як подати декларацію про майновий стан і доходи?

Подати декларацію про майновий стан і доходи можна у будь-який зі вказаних способів:

- особисто або уповноваженою на це особою;

- надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу.

Граничний термін подання декларації за звітний (податковий) 2019 рік – 30.04.2020.

У разі надсилання декларації поштою платник податку зобов’язаний здійснити таке відправлення не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації,  а при поданні податкової декларації в електронній формі - не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк.

При направленні декларації засобами електронного зв’язку громадяни можуть скористатися електронним сервісом в «Електронному кабінеті», який передбачає часткове автоматичне заповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих (виплачених) доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та відомостей щодо об’єктів нерухомого (рухомого) майна.