В Україні очікується епідемія дифтерії

Дата: 22.01.2020 09:58

Україні найближчим часом може спалахнути епідемія дифтерії. Однак держава недостатньо виконує інформаційно-просвітницьку функцію важливості щеплень від небезпечних хвороб, чим вдало користуються антивакцинатори.

На думку експерта, низький рівень охоплення вакцинацією українців є підставою для занепокоєння, адже усі спалахи інфекційних хвороб рухаються в часі за принципом синусоїди. В якості прикладу медик навела епідемію кору 2018-2019 років і нагадала, що востаннє спалах цієї хвороби було зафіксовано у 2012-2013 роках.

З огляду на це, лікар зазначила, що найближчим часом Україні загрожує епідемія дифтерії, адже останній великий спалах цієї хвороби було зафіксовано наприкінці дев’яностих років. У 2011 стався незначний підйом, а оскільки цикл цієї інфекції становить 10-13 років, саме зараз наближається нова епідемія.

Задля уникнення великої кількості летальних випадків, медик радить українцям робити профілактичні щеплення як від дифтерії, так і від найвідоміших небезпечних інфекційних хвороб.

У грудні 2018 року в п’яти областях України було оголошено епідемію грипу, захворіли понад 203 тисячі осіб. Крім того, на початку 2019 року в країні вибухнула епідемія кору, хоча МОЗ не оголошувало її офіційно.

У жовтні минулого року в дев’ятирічного учня київського ліцею №303 виявили ??дифтерію. Дитина не була прищеплена від цієї хвороби. Також було підтверджено випадок захворювання на дифтерію у 47-річного чоловіка на Тернопільщині. Щеплення допомогло йому уникнути ускладнень.

Радник міністра охорони здоров’я Ольга Голубовська зазначила, що в Україні є лише 140 флаконів сироватки проти дифтерії. Це при тому, що для лікування кожного з 20 хворих, необхідні близько 50 доз.

Тим часом батьки дітей попрохали президента Володимира Зеленського скасувати постанову МОЗ про недопуск у дитячі садки і школи невакцинованих дітей.