Відбулись заходи з нагоди Дня Соборності України

Дата: 22.01.2020 16:46

Щороку українці відзначають День Соборності України, в день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві. Цей день є дуже важливим в історії української нації. Це день єднання та підвищення духовної сили народу. Революція 1917-1920 рр. в Україні втілила мрію багатьох поколінь, об'єднавши українські землі в єдину соборну державу.

22 січня Рокитнянщина вкотре долучилася до відзначення історичного свята Дня Соборності України. Виконуючий обов’язки голови Рокитнянської районної державної адміністрації Олег Приліпко взяв участь у церемонії покладання квітів до пам’ятника величному борцю за свободу - Тарасу Шевченку, до банера Героїв Небесної Сотні та пам’ятного знаку "Захисникам незалежності України". Разом із в.о. голови адміністрації у церемонії взяли участь голова Рокитнянської районної ради Олександр Конопчук, заступник голови районної ради Світлана Кучерова, Рокитнянський селищний голова Юрій Богданов та його заступник Віктор Клименко, секретар селищної ради Юрій Кучеров та керівник апарату адміністрації Алла Іллінська. Хвилиною мовчання учасники зібрання вшанували пам’ять героїв Небесної Сотні та всіх полеглих воїнів, що захищали Батьківщину та боролись за свободу і незалежність України.

Також цього дня керівництво району відвідали комунальний заклад Рокитнянської районної ради Київської області "Рокитнянська районна централізована бібліотечна система", де з нагоди Дня Соборності України було презентовано книжково-ілюстративну виставку "Незалежна Україна: віхи історії", яка представляє книги, що вміщують документи та матеріали, які висвітлюють цю важливу подію в історії України, діяльність Української Центральної Ради та біографії її діячів.