Проведено інтерактивний профорієнтаційний урок на тему "Формула вибору професії. Складова "Хочу"

Дата: 23.01.2020 13:26

Фахівцем Рокитнянської районної філії Київського обласного центру зайнятості 22 січня 2020 року проведено інтерактивний профорієнтаційний урок на тему "Формула вибору професії. Складова "Хочу" для 12 учнів 9 класу Насташівського комунального закладу загальної середньої освіти.

Ірина Коваль на початку заходу наголосила, що вибір професії є другим народженням людини. Вдало вибрана професія за покликом душі і серця приносить людині радість і щастя. Правильний та обґрунтований вибір професії передбачає дотримання таких умов: "хочу" – те, що ти любиш робити: твої бажання, інтереси, нахили; "можу" - що ти робиш добре: знання, здібності, психологічні особливості, також слід врахувати стан здоров'я; "потрібно" – чого потребує світ і за що тобі будуть платити: потреби ринку в кадрах. Якщо підліток зуміє поєднати свої ХОЧУ, МОЖУ і ТРЕБА, то професійний вибір буде вдалим.

Для визначення інтересів та професійних вподобань з учнями проведено інтерактивні вправи "Клубок професій", "Мої вподобання". Також проведено тестування за методикою "Диференційно-діагностичний опитувальник" Є.О.Клімова. За результатами методики кожен учень, учасник заходу, дізнався про свої професійні вподобання .

На завершення уроку І.Коваль  презентувала школярам консультаційну мережу державної служби зайнятості "Моя професія" та запропонувала пройти он-лайн діагностику для визначення  майбутньої професії.