РОКИТНЯНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Київська область, Рокитнянський район

Державна служба зайнятості постійно модернізується та розвивається

Дата: 24.01.2020 10:41
Кількість переглядів: 38

Державна служба зайнятості постійно модернізується та розвивається, дбає про постійне вдосконалення своєї роботи щодо соціального захисту громадян від безробіття, змінюється філософія діяльності служби – зміна її іміджу і підходів до роботи.

Так, з початку 2019 року у службі впроваджено в роботу інститут кар’єрного радника, який дозволяє забезпечити індивідуальний підхід до кожного клієнта служби зайнятості, якісне надання послуг із планування кар’єри з урахуванням потреб роботодавців та можливостей шукачів роботи.

Кар’єрний радник – це співробітник служби зайнятості, який надає послуги особам, які шукають роботу, та безробітним, здійснює супровід таких осіб з метою їх якнайшвидшого працевлаштування.

Протягом 2019 року на обліку Рокитнянської районної філії Київського обласного центру зайнятості перебували та отримували послуги 1522 особи, з яких 581 особа з категорії безробітних громадян. Окрім цього 364 особи отримали консультаційні послуги у службі зайнятості.

Серед безробітних, які перебували на обліку, 38,6 % особи, які до реєстрації в службі зайнятості займали робітничі місця, 45,3% – особи, які займали посади службовців, 16,1% - інші категорії.

130 роботодавців упродовж 2019 року мали потребу в працівниках. Загальна чисельність актуальних вакансій протягом року становила 695 одиниць, з яких 441 вакансію укомплектовано.

Загалом, за сприяння служби зайнятості на вільні та новостворені робочі місця працевлаштовано 587 осіб, що на 125 осіб більше, ніж торік, з них 358 осіб працевлаштовано до набуття статусу безробітного.

Отримали одноразову допомогу по безробіттю для зайняття підприємницькою діяльністю 2 безробітних громадян.

Рівень працевлаштування безробітних громадян у 2019 році становив 39,4%, що на 2,8% вище показника минулого року.

Головним партнером для служби зайнятості у вирішенні питань зайнятості населення був, є і залишатиметься роботодавець. Тому відбувається і розширення спектру послуг для роботодавців: від економічної допомоги, формування кадрового потенціалу (короткостроковий прогноз попиту на робочу силу), впровадження електронних сервісів для роботодавців, оперативного підбору кадрів та ін. – стимулюватиме збереження існуючих та створення нових партнерських стосунків.

Більшість клієнтів державної служби зайнятості мають вищу або професійно-технічну освіту, але не можуть себе реалізувати, – і перед службою стоїть завдання їх перевчити.

Тому проходили професійне навчання, перепідготовку та підвищення кваліфікації 81 особа. Професійне навчання проводиться за професіями, що користуються найбільшим попитом на ринку праці району та під замовлення роботодавців. З початку року на обліку у філії перебувало 79 безробітних, які закінчили професійне навчання і за сприяння служби зайнятості вже працевлаштовані.

Рівень працевлаштування після закінчення навчання склав 100%.

Протягом останніх років Державна служба зайнятості займалася одночасно профорієнтацією школярів, молоді та дорослого населення.

Тепер, за ініціативи Міністерства освіти та науки України, профконсультанти стануть ще і дитячими "кар‘єрними радниками".

Подібний намір свідчить, що МОН розділяє думку щодо обов‘язковості професійної орієнтації школярів, яка є стратегією раннього втручання у професійний вибір дитини та сприятиме здійсненню свідомого освітнього вибору майбутньої професії. Профдіагностика учнівської молоді сприятиме їх усвідомленому вибору затребуваних та високооплачуваних професій на ринку праці.

З метою охоплення якнайбільшої кількості населення профорієнтаційними послугами з 27 грудня 2019 року Державна служба зайнятості запустила ОСВІТНІЙ ПОРТАЛ - стартову версію порталу можна знайти за посиланням: https://skills.dcz.gov.ua/

Даний портал – не тільки впровадження доступних електронних сервісів. Це, в першу чергу, доступність громадян до навчання, можливість розвивати власні навички, а працівникам служби – підвищувати професійну кваліфікацію.

Адже, як показало опитування ДСЗ, значна більшість бажали б підвищувати кваліфікацію саме дистанційно, онлайн. Особливо цінним є забезпечення осіб з інвалідністю та жителів віддалених регіонів освітніми та тренінговими послугами незалежно від можливості добратися до курсів, навчальних закладів.

Фахівці Рокитнянської районної філії Київського обласного центру зайнятості також постійно сприяють покращенню своїх знань та якості надання соціальних послуг особам, які шукають роботу, активізувавши роботу з індивідуального підходу до розширення активних програм зайнятості населення, супровід під час підготовки до співбесіди з роботодавцем за допомогою групових заходів - семінари, тренінги, презентації роботодавців, ярмарки вакансій, дні відкритих дверей на підприємстві тощо. Проведені заходи сприяють вирішенню питань соціального захисту, адаптації у суспільстві, підвищенню конкурентоспроможності на ринку праці, легального працевлаштування та підвищення мотивації до праці.

В умовах дефіциту постійної роботи, актуальною залишається тимчасова зайнятість населення та участь у громадських роботах. Упродовж 2019 року залучено до оплачуваних громадських та робіт тимчасового характеру 168 осіб, що на 21 особу більше, ніж торік.

Отже, активними соціальними послугами (працевлаштування, професійне навчання, громадські роботи) у 2019 році було охоплено 836 осіб.

Питома вага безробітних, знятих з обліку з інших причин без працевлаштування, зменшилась, порівнюючи з минулим роком на 8,1% і склала 34,4%.

Станом на 01.01.2020 року на обліку в службі зайнятості перебуває 579 осіб з числа незайнятих та зайнятих трудовою діяльністю громадян, що шукають роботу, з них 196 осіб мають статус безробітних, серед яких 58,8% - жінки, 34,7% - молодь віком до 35 років. Допомогу по безробіттю отримують 148 безробітних громадян.

Діяльність служби зайнятості є актуальною за будь-яких умов розвитку ринку праці. Сьогодні вона надає велику кількість соціальних послуг населенню, серед яких як традиційні:

- професійна підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації безробітних;

- організація оплачуваних громадських та інших робіт тимчасового характеру;

- залучення громадян до підприємницької діяльності;

- профорієнтаційні та інші послуги для населення;

- запровадження нових партнерських відносин з роботодавцями, стимулювання їх до створення нових робочих місць;

- електронні сервіси, які можна знайти на сайті Державної служби зайнятості https://www.dcz.gov.ua/

 

Дуже багато можливостей у службі зайнятості виникне з прийняттям нового закону про регулювання сфери зайнятості населення, над розробленням якого досі ведеться робота.

А тому попереду непрості часи, особливо в умовах посилення конкуренції між учасниками ринку праці, але служба зайнятості налаштована на розвиток своєї діяльності у напрямку надання клієнтам сучасних і якісних соціальних послуг


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь