Проведено освіти інтерактивний профорієнтаційний урок для учнів восьмих класів на тему: “Професії майбутнього”

Дата: 28.01.2020 08:37

Вже сьогодні стрімкий розвиток техніки і технологій є технологічним проривом,  який зумовлює суттєві зміни в організації виробництва товарів, надання послуг, появу нових сфер діяльності та трансформацію існуючих, а також зміну економічних відносин і оформлення нових ринків.

У результаті змінюється технологічний уклад світового суспільства. Тому потреба у нових компетенціях усе більше зростає: одні професії зникають, інші – з’являються. Ринок праці стрімко змінюється. Вже сьогодні функціонують магазини без касирів, автомобілі без водіїв, з’явились нові технології створення, розміщення, передавання та зберігання інформації (хмарні технології, віртуальна реальність), мови програмування тощо.

Все це неминуче спричиняє зміни професійно-кваліфікаційної структури зайнятості на ринку праці майбутнього. Нові тенденції формують вимоги до професійних знань, умінь та навичок працівників. Відповідність їм дозволяє залишатися затребуваними на ринку праці та йти в ногу із часом.

27 січня 2020 року провідний фахівець з питань зайнятості Рокитнянської районної філії Київського обласного центру зайнятості Оксана Шимченко провела в Острівському комунальному закладі загальної середньої освіти   інтерактивний профорієнтаційний  урок  для  учнів восьмих класів на тему: “Професії майбутнього”.

Метою проведення уроку  є ознайомлення  учнів із сучасними тенденціями на ринку праці, новими професійними назвами робіт майбутнього та основними передумовами успішної кар’єри.

Оксана Шимченко на початку заходу наголосила, що вибір професії – це запорука успіху в майбутньому, від того, наскільки правильно обрано життєвий шлях, залежить місце кожного з нас серед людей, задоволеність роботою та порадила розвивати комунікативні здібності, творчість та інноваційність, критичне мислення тому, що це стане для них значною конкурентною перевагою при володінні професіями майбутнього.

На завершення уроку школярам презентовано такі професії майбутнього як фахівець зі створення органів, молекулярний дієтолог, парковий еколог, ековожатий, еколог.