Минулоріч на Київщині виявлено 328 необґрунтовано виданих (продовжених) листків непрацездатності

Дата: 30.01.2020 09:05

Минулого року фахівцями відділу перевірки обґрунтованості видачі листків непрацездатності управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області проведено 25 планових та 137 позапланових перевірок закладів охорони здоров’я Київської області з питань обґрунтованості видачі (продовження) листків непрацездатності застрахованим особам, у тому числі 4 перевірки за участі представників Департаменту охорони здоров’я Київської обласної державної адміністрації. Під час перевірок проаналізовано понад 7,3 тис. листків непрацездатності.

За результатами перевірок виявлено 328 необґрунтовано виданих (продовжених) листків непрацездатності загальним терміном 2451 календарний день.

До закладів охорони здоров’я Київщини по необґрунтовано виданих (продовжених) листках непрацездатності підготовлено та надіслано 167 претензій на загальну суму 249089 гривень для відшкодування коштів за нанесені збитки бюджету Фонду. Всього Фонду соціального страхування України за результатами перевірок обґрунтованості видачі листків непрацездатності за зазначений період відшкодовано 177156 гривень.

Також попереджено виплати по 13 необґрунтовано виданих (продовжених) листках непрацездатності загальним терміном 160 календарних днів на загальну суму в 72010,00 гривень.

Фахівці відділу взяли участь у роботі 53 засідань обласних медико-соціальних експертних комісій, на яких розглядалися питання щодо продовження лікування тривалохворіючим застрахованим особам з видачею (продовженням) листків непрацездатності або встановленням факту стійкої втрати працездатності (інвалідності).