Про зустрічі з роботодавцями щодо легалізації зайнятості населення

Дата: 30.01.2020 09:13

Сьогодні вирішення питання зайнятості населення неможливе без налагодження взаємовигідних партнерських відносин між службою зайнятості і роботодавцем. Співпраця з юридичними і фізичними особами-підприємцями більш ефективна, якщо вона будується на основі врахування інтересів роботодавців, і перш за все економічних.

Так, представники Рокитнянської районної філії Київського обласного центру зайнятості - директор Лариса Глюза та провідний фахівець з питань зайнятості Валентина Томілович на виконання Доручення Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука від 22.01.2020 № 2313/0/1-20 проводять посилену роз’яснювальну роботу з суб’єктами господарювання, які здійснюють діяльність у сфері торгівлі, тимчасового розміщування та організації харчування з метою інформування про економічну вигоду та соціальну значимість офіційного працевлаштування безробітних громадян. Роботодавцям розповідали про неприпустимість допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин. Суб’єкти господарювання після таких роз’яснювальних візитів матимуть змогу добровільно оформити всіх працівників відповідно до чинного законодавства.

Інформаційна кампанія триватиме до 31.01.2020 року. А з 01 лютого розпочнеться інспекційна кампанія, за результатами якої порушників притягуватимуть до відповідальності. Зокрема, за кожного неоформленого працівника законом передбачена штрафна санкція у розмірі 30-ти мінімальних заробітних плат, яка з 01.01.2020 становить 141 690 гривень.

Під час зустрічі  надається інформація про послуги, які надає служба зайнятості роботодавцям, зокрема можливості отримання компенсації єдиного соціального внеску у разі створення нових робочих місць та працевлаштування на них осіб, з числа безробітних громадян, які перебувають на обліку в службі зайнятості.