Проведено семінар для роботодавців - фізичних осіб-підприємців "Легалізація трудових відносин і заробітної плати - вимоги сьогодення"

Дата: 08.02.2020 13:39

Легалізація найманої праці та заробітної плати залишається одним із найактуальніших питань сьогодення. Найважливішими складовими соціально-трудових відносин є порядок працевлаштування, оплата праці, умови праці тощо. На  жаль, відносини між роботодавцями та найманими працівниками нерідко не відповідають нормам чинного законодавства. Здебільшого проблемні питання щодо легалізації трудових відносин виникають у суб’єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб-підприємців, коли не укладаються з найманими працівниками трудові договори, а заробітна плата не обліковується в бухгалтерських документах.

З метою проведення інформаційно-роз'яснювальної роботи з суб’єктами господарювання - представниками малого бізнесу про економічну вигоду та соціальну значимість офіційного працевлаштування безробітних громадян, 06 лютого 2020  року проведено семінар для роботодавців - фізичних осіб-підприємців "Легалізація трудових відносин і заробітної плати - вимоги сьогодення".

У семінарі взяли участь директор Рокитнянської районної філії Київського обласного центру зайнятості Лариса Глюза, в.о. начальника Рокитнянської ДПІ Білоцерківського управління ГУ ДПС у Київській області Тетяна Мовчан, начальник Рокитнянського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області Микола Соколовський, спеціаліст з питань праці управління соціального захисту населення Рокитнянської райдержадміністрації Ілона Кожукало, провідний фахівець з питань зайнятості, консультант роботодавця Рокитнянської районної філії Київського обласного центру зайнятості Валентина Томілович.

У ході семінару обговорено питання щодо неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин, порядку та правильності  оформлення трудових відносин, нарахування та сплати страхових внесків, дотримання пенсійного законодавства в трудових відносинах, про звітність та терміни її подачі, штрафи та відповідальність за порушення законодавства про працю.

Присутніх проінформовано про засоби здійснення контролю за набуттям страхового стажу та сплатою страхових внесків за допомогою веб-порталу Пенсійного фонду України, а також ознайомлено з перевагами електронних послуг , що надає Пенсійний фонд України. Також роботодавцям наголошено, що формула розрахунку пенсії залежить від розміру пенсії, страхового стажу та заробітку.

Валентина Томілович повідомила про запровадження з 01 січня 2020 року у службі зайнятості інституту консультанта роботодавця та про те, що всім роботодавцям надаються індивідуальні послуги з урахуванням виду економічної діяльності, специфіки роботи та чисельності працюючих, а також особливостей розвитку локальних ринків праці.

Однією з найбільш цікавих фінансових послуг для роботодавців, яка сприяє легалізації зайнятості найманих працівників та яка дуже зацікавила присутніх на семінарі, - є компенсація єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Учасники семінару, зокрема фізичні особи-підприємці, взяли активну участь в обговоренні піднятих на семінарі проблем щодо легалізації найманих працівників, Жвава дискусія, можливість тут же отримати консультацію з того чи іншого питання щодо працевлаштування, обговорення діючого трудового, податкового, пенсійного   законодавства підтвердили доцільність проведення подібних заходів для сумлінних  роботодавців, які дбають не тільки про себе, а й про найманих працівників.

По завершенню семінару  роботодавців закликали поширити почуту інформацію серед колег, аби ті зробили крок назустріч суспільству – легалізували найманих працівників та відмовилися від "чорної" зарплати в "конвертах".