Громадянин Німеччини намагались вивезти через аеропорт «Київ» 301 документальне фото із зображенням подій часів Другої світової війни

Дата: 10.02.2020 14:04

Вражаючі в своїй документальності фото зі стратою фашистських військових, виснажливим форсуванням радянськими воїнами стратегічних об’єктів, розвагами дітей, чиє дитинство забрала війна, понівеченими пораненням тілами загиблих військових – всіх їх свого часу намагався вивезти через аеропорт «Київ» («Жуляни») до Берліну громадянин Німеччини.

Всі світлини можна умовно поділити на кілька груп. Перша – 25 фото з подіями заключного етапу Другої світової війни, друга  –  16 фото з зображенням страти нацистських злочинців у Миколаєві та Києві 1945-46 років, і решта -  портрети  нацистських лідерів та дії німецько-фашистської армії та флоту.

Автором другої групи фото, судячи зі штампів, є відомий гранд фотографії 30-50-х років - військовий фотограф ТАРС Георгій Угринович.

На деяких фото є штампи – «спецфонд МВД УССР» та «погашено», або «снято с учета».

Позаяк окремі фото – як от з зображенням нацистського військового, який сидить на голові пам’ятника Леніну, або фото сплячого фашистського льотчика на крилі військового винищувача, - зі слів фахівців, донедавна не могли бути виставлені привселюдно з етичних та ідеологічних міркувань радянської влади, відтак – вони є дуже цікавими для поціновувачів.

Незабаром дані унікальні фотографії, після ретельного їх опрацювання фахівцями архіву, з’являться у вільному доступі для режисерів документального і художнього кіно, дослідників Другої світової війни та журналістів.