метою діяльності державної служби зайнятості є допомога людям у пошуку роботи

Дата: 12.02.2020 08:23

Головною метою діяльності державної служби зайнятості є допомога людям у пошуку роботи, а роботодавцяму доборі працівників.

У центрах зайнятості працюють особливі консультантикарєрні радники. Їх головне завданнясупроводжувати і підтримувати осіб, які звернулися до служби зайнятості, в їх намаганні знайти роботу чи змінити професію.

У повному обсязі послуги державної служби зайнятості можуть отримувати лише ті особи, які пройшли відповідну реєстрацію. Якщо фахівцям-реєстраторам не вдалося знайти підходящу для вас роботу, то в такому випадку більш детальний аналіз можливостей людини та необхідних дій щодо її подальшого працевлаштування здійснюють карєрні радники.

Отже, які саме послуги можна отримати у центрі зайнятості?

Насамперед, це послуги з пошуку постійної або тимчасової роботи. Служба зайнятості має одну з найбільших баз даних вакансій по всій Україні, які оновлюються онлайн. Так, існують інші бази вакансій на онлайн-сервісах, але перевагами бази Державної служби зайнятості є те, що всі вакансії перевірені, актуальні та з офіційним працевлаштуванням.

Якщо шукачі роботи не знайшли підходящих вакансій у базі даних Державної служби зайнятості, то спеціалісти-рекрутери центру зайнятості допоможуть у пошуку роботи на інших ресурсах. Для цього необхідне лише бажання особи та резюме на посаду.

У разі відсутності підходящої роботи особі, яка звернулася з відповідною заявою, може бути надано статус безробітного. Служба зайнятості виплачує допомогу по безробіттю на період пошуку роботи.

Також у центрі зайнятості можна отримати профорієнтаційні послуги. Для цього існують профорієнтаційні та психологічні тести, які можна пройти як удома, так і в центрі зайнятості. Разом з консультантом громадяни можуть оцінити свої можливості, обрати напрям навчання чи роботу.

Також служба зайнятості надає унікальну можливість дітям отримати якісну, безкоштовну допомогу у виборі професії. Цетестування, яке можна пройти в зручний час, онлайн (вдома або в центрі зайнятості) та консультація за його результатами. Вони дізнаються про свої професійні інтереси та здібності, зможуть спланувати власне професійне становлення та розвиток.

Якщо роботи за фахом не знайшлося, служба зайнятості пропонує підвищити кваліфікацію або оволодіти новою професією, набути нових компетенцій шляхом стажування на робочому місці у роботодавця або на короткотермінових курсах з подальшим працевлаштуванням.

Професійне навчання здійснюється у навчальних закладах нашого та інших регіонів, у тому числі центрах професійно-технічної освіти державної служби