Про екскурсію до Рокитнянського районного суду Київської області

Дата: 12.02.2020 15:51

З метою популяризації юридичних професій, 12 лютого 2020 року фахівці Рокитнянської районної філії Київського обласного центру зайнятості організували економічну екскурсію до Рокитнянського районного суду Київської області для 24 учнів 10 -А класу Рокитнянського комунального закладу загальної середньої освіти №1 на чолі з вчителем географії Іриною Москалик.

З вітальним словом перед школярами виступила керівник апарату суду Тетяна Омельянченко. Вона розповіла дітям про особливості суддівської справи, ознайомила учасників заходу з функціональним призначенням кімнат у приміщенні суду. Відвідавши  канцелярію, учні дізналися про реєстрацію, рух документів, що надходять до суду, та порядку роботи з ними в системі електронного документообігу. Школярі отримали інформацію про вимоги, яким мають відповідати особи, що бажають працювати у галузі права за такими професіями, як завідувач канцелярією, архіваріус, секретар, діловод.

Потім  учасники заходу завітали до залів судових  засідань. Школярам розповіли   про особливості суб’єктного складу учасників  процесу, які розглядають справи цивільного, кримінального, адміністративного судочинства, про можливість отримання інформації про етапи проходження справи в суді за допомогою офіційного веб-порталу "Судова влада України". Під час екскурсії школярі були ознайомлені із сучасними технологіями дистанційних судових засідань в режимі відео-конференцій.

Підростаючому поколінню розповіли про професії юриста, адвоката, судді, помічника судді, секретаря судового засідання. Отримали учні і практичні поради щодо вдалого вибору професії. Також учням було наголошено на особливості професії судді, адже ця робота є надзвичайно складною та відповідальною. Було зазначено, що високий рівень професійної підготовки, суворе дотримання процесуальних норм, винесення законного, обґрунтованого рішення судом є однією із найважливіших гарантій забезпечення прав і законних інтересів громадян.

На завершення екскурсії діти  із захопленням займали місця суддів, захисників, прокурорів та секретарів судового засідання та зробили фото на згадку.

Цікаву та змістовну екскурсію доповнила  фахівець  з питань зайнятості Рокитнянської районної філії Київського обласного центру зайнятості Ірина Коваль, яка розповіли учням про послуги служби зайнятості та про онлайн-платформу "Моя професія: Консультаційна мережа" та запросила учнів  для проходження тестування щодо визначення професійного напрямку.

Отже, живе спілкування з представником правосуддя справило враження на учнів, відкрило їм двері до вибору найпрестижніших професій сьогодення. Краще один раз побачити, ніж сто раз почути, таким чином, підлітки на власні очі побачили, що суд - це прогресивна установа, завданням якої є встановлення справедливості.

За проведений захід особливу подяку від школярів та працівників Рокитнянської районної філії Київського обласного центру зайнятості висловлюємо голові Рокитнянського районного суду Олександру Литвину та керівнику апарату суду Тетяні Омельянченко, які організували цю екскурсію та розширили кругозір учнівської молоді про внутрішній світ юридичних професій. Бажаємо підростаючому поколінню завчасно замислитися над майбутньою професією, добре навчатися, щоб в майбутньому мати можливість працювати в судових органах України.