Відбувся семінар із загальних питань зайнятості населення

Дата: 18.02.2020 15:14

18 лютого 2020 року у Рокитнянській районній філії Київського обласного центру зайнятості відбувся семінар із загальних питань зайнятості населення, у якому взяли участь директор філії Лариса Глюза, заступник директора філії Надія Пустовіт та фахівець із соціальної роботи Рокитнянського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Оксана Киричок.

Оксана Анатоліївна розповіла учасникам про впровадження соціальної послуги з патронату над дітьми, а саме: хто може бути патронатним вихователем - громадянин України, який має позитивний досвід виховання дітей, відповідні житлові умови для догляду, виховання та соціальної реабілітації дитини в своєму помешканні.

Обов’язковою умовою є наявність у патронатного вихователя добровільного помічника з числа членів сім’ї; про фінансування послуг патронату, що складається з оплати праці патронатного вихователя (п’яти прожиткових мінімумів для працездатної особи) та соціальних виплат на влаштованих під патронат (два прожиткові мінімуми на кожну дитину відповідного віку).

Також у разі коли в сім’ї патронатного вихователя перебуває одночасно двоє і більше дітей, малюк віком до 1 року, дитина з інвалідністю, малолітня або неповнолітня вагітна, ВІЛ-інфікована дитина, розмір грошового забезпечення збільшується на 10% за кожну дитину, але сумарно не більш як на 50%.

Також роботодавець (орган опіки та піклування) сплачує єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування патронатного вихователя.

Обов’язкова умова: один з патронатних батьків має бути безробітним, бо основним місцем роботи стає опіка над дитиною, відповідно йому чи їй нараховуватиметься страховий стаж.

Також патронатний вихователь не може поєднувати догляд за дитиною з іншими видами діяльності, які перешкоджатимуть якісному виконанню умов договору про патронат над дитиною.

Заступник директора філії Надія Пустовіт ознайомила присутніх з основними положеннями Законів України "Про зайнятість населення", "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" та Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу.

Безробітні отримали інформацію про послуги служби зайнятості, про можливість набуття професії за сприяння служби зайнятості, про наявні вакансії в регіоні, а також про попит та пропозиції робочої сили з урахуванням професійно-кваліфікаційного рівня громадян, які перебувають на обліку у службі зайнятості, та можливості самостійного пошуку роботи.

Також розглянуто питання щодо державних гарантій окремим громадянам, можливостей проходження професійного навчання та залучення безробітних до оплачуваних громадських та тимчасових робіт.

Присутніх ознайомлено з порталом Державної служби зайнятостіhttps://dcz.gov.ua/ , його можливостями, а також із функціями Освітнього порталу ДСЗ https://skills.dcz.gov.ua/