Про інтерактивний профорієнтаційний урок

Дата: 25.02.2020 16:41

25 лютого 2020 року фахівець Рокитнянської районної філії Київського обласного центру зайнятості Ірина Коваль провела інтерактивний профорієнтаційний урок на тему "Формула вибору професії. Складова "Можу" для учнів 9-А класу Житньогірського комунального закладу загальної середньої освіти.

Підлітки згадали формулу вибору професії "Хочу-Можу-Треба", з якою вони ознайомилися на попередньому уроці, прослухали міні-лекцію про її другу складову "Можу", детально розібрали та обговорили помилки, з якими можна зустрітись під час її використання. Школярі зробили висновок, що найбільш важливо при виборі майбутньої професії чітко знати свої здібності, індивідуально-психологічні особливості та стан здоров’я.

У ході уроку школярі дізналися про поняття "професіограма" професії та  отримали інформацію, де можна ознайомитись з вимогами до професій, а саме: у Рокитнянській районній філії КОЦЗ у профінформаційному куточку, де розміщені папки з описами професій; завантаживши мобільний додаток "Центр професійної орієнтації" у розділі "Абетка професій" та на сайті державної служби зайнятості у електронному сервісі "Профорієнтаційний путівник".

Дев’ятикласники охоче брали участь в інтерактивних вправах. Підлітки поділилися на 3 групи, завзято змагалися за перемогу, грамотно, а головне правильно, описали професійні, кваліфікаційні обов’язки, рівень знань та навичок, які необхідні особистості для успішної діяльності у тій професії, яку вони обрали на початку виконання завдання.

На завершення заходу учням повідомлено про можливість використання сучасних профорієнтаційних сервісів служби зайнятості для побудови успішної кар’єри та досягнення поставлених цілей: проекти "Академія навичок" та "Prometheus", сайт "Карта професій" та Освітній портал.