Станом на 29 лютого в Україні не зафіксовано жодного випадку захворювання, викликаного новим коронавірусом (COVID-19)

Дата: 02.03.2020 10:02

У пунктах пропуску, в аеропортах країни та на лінії розмежування в районі проведення операції Об’єднаних сил та на адмінмежі з окупованим Кримом продовжується проведення температурного скринінгу.  Перевірку проводять працівники Державної прикордонної служби та медики. За 3 доби температурний скринінг провели більше 160 тис. людей. У випадку виявлення ознак гострих вірусних захворювань у людини проводяться додаткові дослідження.

Сьогодні в евакуйованих із Уханю людей, які перебувають на обсервації в санаторії «Нові Санжари», вдруге візьмуть забір аналізів для дослідження на коронавірус. Це проводиться, щоб ще раз підтвердити, що всі здорові. Нагадуємо, що перше тестування не виявило в жодного з людей, які перебувають на обсервації, захворювання, викликаного новим коронавірусом, і в жодного на сьогоднішній день немає ознак гострих вірусних захворювань.

Вчора по всій всій Україні у визначених медичних закладах почались навчання на випадок фіксації нового коронавірусу. Вже відбулись навчання у Києві в Олександрівській лікарні та в Луцьку. У них взяли участь медики, рятувальники, поліція, органи місцевої влади.

Медична система готова до випадку фіксації захворювання, викликаного новим коронавірусом. В Україні є близько 12 тисяч ліжок в інфекційних стаціонарах, близько 2 тисяч лікарів-інфекціоністів, 5 тисяч медичного персоналу, який працює в інфекційних лікарнях, та інфекційні бокси.

Нагадуємо, що в Україні немає жодного зафіксованого випадку COVID-19.