Фонд профінансував лікарняні за понад 2,6 млн днів в січні на суму 816 млн гривень

Дата: 11.03.2020 13:24

За січень 2020 року Фонд соціального страхування України профінансував надання допомоги по тимчасовій втраті працездатності за понад 2,6 млн днів перебування на лікарняних. Загалом на це направлено майже 816 млн гривень, допомогу було призначено та надано на підставі більш ніж 280 тис. листків непрацездатності. Про це інформує пресслужба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України.

Середньоденний розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності зріс на 18,1% порівняно з січнем минулого року та склав 308,06 грн.

Право на матеріальне забезпечення від Фонду соціального страхування України мають усі застраховані особи – громадяни України, іноземці, особи без громадянства та члени їх сімей, які проживають в Україні. Це право виникає з настанням страхового випадку в період роботи, здійснення підприємницької та іншої діяльності.

Нагадаємо, розмір допомоги з тимчасової втрати працездатності залежить від тривалості страхового стажу та складає 50% середньої заробітної плати (якщо стаж не перевищує 3 років), 60% (при стажі від 3 до 5 років), 70% (від 5 до 8 років) і 100% (якщо стаж – понад 8 років, або за наявності пільг відповідно до законодавства).