Прості речі які рятують життя

Дата: 16.03.2020 16:47

Щомиті ми отримуємо купу інформації (бажаної і нав’язаної, правдивої і фейкової, актуальної і застарілої). Щоб не загубитись в інформаційному хаосі, ми підготували для вас найпоширеніші питання та відповіді на них про коронавірус!
Отже, що треба знати про коронавірус!!!

Скільки триває інкубаційний період захворювання, викликаного новим коронавірусом?

Інкубаційний період — це період часу між зараженням і появою клінічних симптомів хвороби.
За рекомендацією ВООЗ, термін спостереження за особами, які контактували з пацієнтами з підтвердженою інфекцією, становить 14 днів.
?
Чи є ліки від захворювання, викликаного коронавірусом?

Наразі рекомендованих лікарських засобів, призначених для профілактики чи лікування інфекції, не існує.
Пацієнтам надається симптоматичне лікування.
?
Як коронавірус відрізняється від грипу?

Коронавірус і грип мають багато подібних симптомів, що ускладнює діагностику без тесту. Найбільш поширеними симптомами коронавірусу є лихоманка і кашель. Грип часто має й інші симптоми, наприклад, біль в горлі, тоді як коронавірус може викликати утруднення дихання.
Тому при перших ознаках зараження необхідно негайно звернутися до медиків.
Що таке самоізоляція?

Режим самоізоляції означає, що ви маєте залишатись вдома протягом 14 днів – навіть за відсутності симптомів.
На роботу, до школи та в інші громадські місця ходити не можна. Від контактів з родичами на період карантину також краще утриматися.
Не можна ходити в магазини та на ринки. Користуйтеся кур’єрами або доручіть все це близьким.
Намагайтесь триматися якомога далі від домашніх тварин – якщо це неможливо, мийте руки до і після контакту.
Головне – сидіти вдома, взагалі нікуди не виходити.
?
Чи можна заразитись через дверні ручки, і як довго коронавірус живе на предметах?

Якщо інфікована людина кашляє або чхає, прикрившись руками, а потім торкається ними різних поверхонь, там осідають частки зараженої слини.
Гарний приклад – дверні ручки або кнопки ліфта.
Дослідження показали, що вірус може виживати протягом кількох годин.
Тому регулярно мийте руки, щоб зменшити ризик зараження та поширення інфекції.
?
Чи захищають медичні маски?

За даними ВООЗ, використання масок має вирішальне значення для медичних працівників. А от їхня користь за межами лікувальних установ має мало доказів.
Експерти стверджують, що дотримання простих заходів гігієни є набагато ефективнішим.
?
Щоб уникнути зараження лікарі радять:

• регулярно мити руки теплою водою з милом.
  • не торкатись очей, носа, вуст, обличчя загалом.
  • вести здоровий спосіб життя.
  • не тисніть руку вітаючись.
  • не цілуйтеся/не обіймайтеся вітаючись.
  • тримайтеся на відстані він іншої особи 1-1.5м.
  • не доторкайтеся дверних ручок, поручнів.
  • купуючи продукти у магазині торкайтеся до ручки кошика через серветку (рукавиці).
  • кнопки в ліфті натискайте ключем.
  • відкривайте дверні ручки ліктем.
  • дезінфікуйте мобільні телефони, клавіатури/мишки і особисті речі.

уникайте місць скупчення людей.
?
Я погано себе почуваю, що робити?

Якщо у вас є симптоми, характерні для коронавірусу, варто повідомити про них вашого сімейного лікаря телефоном, ніж відразу йти в амбулаторію, щоб уникнути потенційного зараження інших людей навколо.

Екстрену допомогу викликайте лише при тяжких випадках для госпіталізації, а не як таксі.
Якщо ви нещодавно були закордоном або контактували з людьми, які повернулися з Китаю, Італії та інших місць спалаху вірусу, також повідомте про це лікарів.