Як доглядати за пацієнтом з підозрою на COVID-19

Дата: 27.03.2020 11:28

ВООЗ рекомендує ізолювати пацієнтів із підозрою на коронавірусну інфекцію COVID-19 та забезпечити їм стаціонарні умови. Це гарантує безпеку і якість медичних послуг і громадського здоров’я.

?
Однак існують альтернативні варіанти, коли:
• у пацієнта немає можливості потрапити у стаціонар або це є небезпечним;
• медичні заклади мають обмежені можливості й ресурси;
• пацієнт відмовляється від госпіталізації.
?
Пацієнти під домашнім наглядом.
Пацієнти з легкими симптомами та без первинних хронічних захворювань можуть бути під домашнім наглядом.
Необхідно підтримувати комунікацію з медичними працівниками протягом усього періоду догляду за пацієнтом вдома до його повного одужання.
Медперсонал повинен перевіряти стан здоров’я пацієнта телефоном або під час особистих візитів і за потреби робити діагностичні тести.
Пацієнт і члени його родини повинні дотримуватися особистої гігієни, заходів профілактики інфекції.
Усіх цих людей потрібно постійно підтримувати, здійснювати інформування та моніторинг стану їхнього здоров’я, оскільки всі члени сім’ї вважаються контактними особами.
Люди із симптомами повинні залишатися вдома, доки симптоми зникнуть, а одужання буде підтверджено клінічними та/чи лабораторними результатами.
?
Пацієнта, що залишається вдома, необхідно розмістити в окремій кімнаті та обмежити кількість осіб, які доглядають за ним. В ідеалі — доглядати має одна людина з хорошим здоров’ям.
Не можна пускати до пацієнта відвідувачів. Та слід обмежити його пересування по квартирі.
Решта членів сім’ї повинні бути в окремій кімнаті, а якщо це неможливо, дотримуватися відстані не менше 1 м.
Потрібно регулярно провітрювати усі приміщення загального користування.
Під час перебування в одній кімнаті з пацієнтом особа, яка доглядає за ним, повинна носити медичну маску.
Заміняти маску необхідно раз на 2 год або якщо вона стала вологою чи забрудненою. Маску не можна використовувати повторно.
Гігієна рук
Пацієнту і всім членам його родини необхідно дотримуватися гігієни рук до та після приготування їжі, перед прийомом страв та після туалету.
Бажано використовувати одноразові паперові рушники для витирання рук.
Постійно дотримуйтеся респіраторної гігієни: прикривайте рот і ніс під час кашлю або чхання згином ліктя чи одноразовими серветками, після чого мийте руки.
Варто уникати контакту з рідинами організму, зокрема пероральними або дихальними виділеннями та
випорожненнями кишечнику.
Використовуйте одноразові рукавички. Мийте руки до та після їх використання.
Рукавички, серветки, маски та інші використані засоби захисту необхідно помістити у захисний контейнер у кімнаті пацієнта, до момента їх утилізації.
Уникайте контактування із предметами, якими користувався пацієнт. Не використовуйте спільні зубні щітки, сигарети, столові прибори, посуд, рушники, губки, постільну білизну тощо. Столові прибори та посуд після використання необхідно мити водою з милом або мийним засобом.
Дезінфекція
Щодня очищайте і дезінфікуйте поверхні, яких часто торкаються: дверні ручки, приліжкові тумбочки, каркаси ліжка та інші меблі для спальні.
Використовуйте для цього звичайні побутові дезінфекційні засоби із 1% хлору.
Принаймні один раз на день дезінфікуйте 1% розчином хлору ванну й унітаз.
Предмети, якими користувався пацієнт (одяг, постільну білизну, рушники тощо) можна прати з порошком у машині за температури 90 °C та ретельно висушувати.
Не струшуйте забруднені тканини та уникайте контакту шкіри та одягу із забрудненими матеріалами та предметами.
Використовуйте одноразові рукавички та захисний одяг (наприклад поліетиленовий фартух) під час очищення поверхонь, одягу чи білизни.