За лютий цього року управління соцстраху Київщини направило 12,7 млн. грн. на фінансування допомоги по вагітності та пологах для 485 осіб

Дата: 31.03.2020 12:44

За лютий цього року управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області направило 12,7 млн. грн. на фінансування допомоги по вагітності та пологах для 485 осіб. Виплати за цим напрямом зросли на 4,7% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Загалом за лютий обласне управління профінансувало працюючим жінкам 48480 днів перебування у декретній відпустці.

Допомога по вагітності та пологах надається за рахунок коштів Фонду соціального страхування України за весь період відпустки у розмірі 100% середньої заробітної плати і не залежить від страхового стажу. Також сума допомоги не може бути меншою за розраховану з мінімальної заробітної плати. Якщо середній дохід застрахованої особи менший за мінімальну зарплату, встановлену на час настання страхового випадку, допомога розраховується, виходячи з мінімальної заробітної плати. Водночас, особам, які протягом 12 місяців перед настанням страхового випадку мають стаж менше 6 місяців, розмір допомоги розраховується, виходячи з нарахованої заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, але не більше за розмір допомоги, обчислений із двократного розміру мінімальної заробітної плати.

Для отримання допомоги по вагітності та пологах за рахунок коштів Фонду соціального страхування України отриманий листок непрацездатності необхідно передати роботодавцю не пізніше 12 календарних місяців з дня закінчення відпустки у зв’язку із вагітністю та пологами.