РОКИТНЯНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Київська область, Рокитнянський район

Виступи І. Петрашка, М. Лазебної, С. Марченка під час брифінгу 8 квітня

Дата: 09.04.2020 21:23
Кількість переглядів: 120

Сергій Марченко: Зміни до Держбюджету-2020 передбачають фінансування заходів на боротьбу з COVID-19 та підвищення зарплат медикам

Зміни до Держбюджету на 2020 рік можуть бути розглянуті найближчим часом. Про це на брифінгу після чергового засідання Уряду повідомив Міністр фінансів України Сергій Марченко.

Він зазначив, що на даний момент в Комітеті Верховної Ради з питань бюджету доопрацьовуються зміни в основний фінансовий документ країни на 2020 рік. Сергій Марченко підкреслив, що оновленим проектом бюджету передбачено фінансування заходів на боротьбу з COVID-19, зокрема, створення Фонду для боротьби з коронавірусом у розмірі 66,3 млрд грн. Також передбачені кошти на пенсійні виплати, підвищення заробітних плат медичним працівникам.

«Основні показники бюджету не змінилися. Дефіцит залишився 298 млрд грн, або 7,5% ВВП. Доходну частину також не змінювали. Основні зміни відбулися в частині видатків», –підкреслив Сергій Марченко і додав, що в першу чергу скорочено видатки на проведення фестивалів, форумів, культурних заходів, деяких спортивних заходів, статистичних спостережень. Також скорочено частково заробітна плата в державному секторі та капітальні видатки, які не є першочерговими.

Міністр повідомив, що Уряд продовжує активну співпрацю з міжнародними партнерами, такими як Світовий банк, Міжнародний валютний фонд. З останнім також обговорювалися зміни до Державного бюджету.

«Сподіваємось, що найближчими днями зміни до бюджету будуть подані Комітетом на розгляд Парламенту, і ми зможемо виконати одну з умов МВФ,  щоб розблокувати фінансування», – наголосив урядовець.  

Він переконаний, що співпраця України та Міжнародного валютного фонду буде успішною, адже це не тільки ресурс для бюджету, а також позитивний сигнал для інших кредиторів та наших міжнародних партнерів.

Марина Лазебна: Жодна людина не залишиться поза увагою у період карантину

Станом на сьогодні вже виконана перша ініціатива стосовно підвищення пенсій людям, яким понад 80 років. 

Про це під час брифінгу після засідання Уряду у середу, 8 квітня, повідомила Міністр соціальної політики України Марина Лазебна. 

«З учорашнього дня всім людям віком від 80 років були нараховані кошти. Кому на пенсійну картку, кому на банківські рахунки, а кому передано на Укрпошту для отримання вдома», – прокоментувала рішення Уряду Міністр та додала, що тим людям, кому виплата пенсії визначена на 4-7 число також отримають доплату за окремою відомістю.

За словами Марини Лазебної, для одержувачів соціальних виплат Уряд сьогодні унормував своєю постановою, що усі виплати соціальних допомог, що були призначені раніше, будуть перепризначені автоматично на період карантину і 30 днів після його завершення: «Все буде виплачено вчасно і у повному обсязі».

А також виплати, що отримають особи з інвалідністю з дитинства, діти з інвалідністю і особи з інвалідністю, якщо строк переогляду органом МСЕК і ЛКК пропущений, тобто він припав на період карантину – всі ці виплати будуть продовжені на період карантину та 30 днів після.

Крім того, якщо є громадяни, які мають бажання звернутися до деяких видів соціальної допомоги, Урядом також продовжені строки звернень.

«Тобто можна звернутись до органів соціального захисту направивши поштою всі документи. Причому на сьогодні продовжено строк звернення на період карантину плюс один місяць. Тому все буде нараховано у повному обсязі», – запевнила Міністр соціальної політики.

Також вона повідомила, що на засіданні Уряду було прийнято постанову, яка стосується соціально вразливих верств населення.

Для таких громадян є допомога у сплаті за житлово-комунальні послуги дистанційно. Для цього Мінсоцполітики разом з уповноваженими банками запроваджує експериментальний проект, який виглядатиме як відеоінструкція і кожному з таких людей буде донесена інформація, як можна сплатити за ЖКП: «Для цього буде розроблена велика програма інформування до того, як люди отримають платіжки за ЖКП».

Також Міністр анонсувала підтриманий сьогодні Урядом соціальний проект «Допомога поруч». Завдяки  цьому проекту будуть реєструватись всі заявки від громадян, які сьогодні не мають змоги виходити з дому, яким потрібні ліки, харчування, або доставка інших речей.

Завдяки цій платформі «Допомога поруч» будуть реєструватись такі потреби, а також спільно з органами місцевого самоврядування, соціальними працівниками, органами виконавчої влади на місцях та небайдужими будуть вирішуватись всі нагальні питання для тих людей, які сьогодні знаходяться в групі ризику і перебувають вдома. Тому Мінсоцполітики і запускає цю онлайн-платформу.

«Буду особисто просити всі регіони, всі соціальні служби на місцях допомагати реєструвати такі заявки, щоб жодна людина, яка сьогодні потребує соціального захисту не залишилася поза увагою», - сказала Міністр.

Ігор Петрашко назвав першочергові економічні пріоритети виходу з кризи???????

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко на брифінгу після засідання Уряду 8 квітня назвав головні економічні пріоритети в умовах коронавірусу. 

За його словами, у зв’язку з глобальною проблемою, спричиненою коронавірусом, цього року зниження економіки буде складати 4,8% до ВВП. Крім того, безробіття буде як тимчасовим, так і постійним та у поточному році прогнозується на рівні 9,4% (на 7 квітня кількість зареєстрованих безробітних у системі зайнятості в Україні становить 364 тис. осіб).

Виходячи з цих викликів, як повідомив Ігор Петрашко, Уряд ставить перед собою три головні економічні пріоритети: зберегти максимальну кількість робочих місць; підтримати тих, хто уже втратив роботу; забезпечити відновлення економіки після завершення карантину щодо коронавірусу.

Для виконання цих завдань Уряд розширює програми щодо підтримки по безробіттю та спрощує доступ до них людей, які вже втратили роботу. «Доступ до програм максимально спрощений, кошти бюджетними програмами передбачені. Ми вважаємо це як один із елементів збереження соціальної стабільності і підтримки споживчого ринку», – зазначив Міністр.

Щоб забезпечити людей, які тимчасово втратили роботу у зв’язку із закриттям певних напрямків чи підприємств на час карантину, прийняті рішення щодо спрощення регуляцій.

Також Уряд вживає кроків щодо підтримки виробництва та стимулювання малого та середнього бізнесу. За його словами, доопрацьовується з урахуванням сьогоднішніх реалій програма «Доступні кредити 5-7-9%». «Сподіваюся, найближчим часом ми її погодимо», – зауважив Міністр.

Також Міністерство розробляє більш широку програму для допомоги бізнесу. «Сподіваємося на співпрацю Національного банку, оскільки зрозуміло, що кошти бюджету будуть обмежені. Проте ми будемо активно намагатися допомогти бізнесу в цей час, виходячи з кращих практик США та країн Євросоюзу», – сказав Ігор Петрашко.

Крім того, за його словами, «в бюджеті збережена підтримка аграріїв, що буде давати ефект мультиплікатора, як збереження робочих місць, так і створення нових».

Також робиться все для підтримки експорту. «Ми, як великі сільськогосподарські експортери, дуже уважно ставимося до двох речей: щоби наші підприємства, фермери, переробники змогли продовжити експортувати продукцію. В той же час, зберігаючи стабільність цінової динаміки на ключові продукти, які споживає населення», – зазначив він і додав, що важливо, щоб в Україні ціни були максимально доступні і продовольства було достатньо.

Водночас Ігор Петрашко запевнив, що пшениці в Україні вдосталь і  говорити про можливий дефіцит підстав немає. 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь