За перший квартал цього року фахівцями управління соцстраху Київщини виявлено 74 необґрунтовано видані (продовжені) листки непрацездатності

Дата: 28.04.2020 14:31

Протягом першого кварталу 2020 року фахівцями відділу перевірки обґрунтованості видачі листків непрацездатності управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області проведено 8 планових та 29 позапланових перевірок закладів охорони здоров’я Київської області з питань обґрунтованості видачі (продовження) листків непрацездатності застрахованим особам. Під час перевірок проаналізовано 2,5 тис. листків непрацездатності.

За результатами перевірок виявлено 74 необґрунтовано видані (продовжені) листки непрацездатності загальним терміном 459 календарних днів.

До закладів охорони здоров’я Київщини по необґрунтовано виданих (продовжених) листках непрацездатності підготовлено та надіслано 27 претензій на загальну суму 34008,64 грн. для відшкодування коштів за нанесені збитки бюджету Фонду. Всього Фонду соціального страхування України за результатами перевірок обґрунтованості видачі листків непрацездатності за зазначений період відшкодовано 38008,64 грн. (з урахуванням претензій, підготовлених і поданих у IV кварталі 2019 року).

Також попереджено виплати по трьох необґрунтовано виданих (продовжених) листках непрацездатності загальним терміном 20 календарних днів на загальну суму 8483 грн. Притягнуто до дисциплінарної відповідальності двох лікарів, які порушили правила оформлення, видачі та продовження листків непрацездатності.

Фахівці відділу взяли участь у роботі 10 засідань обласних медико-соціальних експертних комісій, на яких розглядалися питання щодо продовження лікування тривалохворіючих застрахованих осіб з видачею (продовженням) листків непрацездатності або встановлення факту стійкої втрати працездатності (інвалідності).