Київською митницею упереджено незаконний експорт лісоматеріалів

Дата: 14.05.2020 20:51

Київською митницею Держмитслужби на Житомирщині зафіксовано спробу незаконного вивезення за кордон 6,5 тонн лісоматеріалів.

Відповідно до товаросупровідних документів, підприємці відправляли до Данії 16,6 тисяч виробів з дерева – осикових кілків для земляних робіт.

Однак під час огляду товару митники вирішили ретельніше перевірити цю зовнішньоекономічну операцію, і виявили, що насправді підприємці намагаються експортувати за кордон чотиригранні бруски, експорт яких регулюється державою.

Відповідно до вітчизняного законодавства, реалізація за межі митної території України в митному режимі експорту лісоматеріалів допускається за наявності сертифіката про походження лісоматеріалів.

Такого сертифікату підприємці не мали та не змогли підтвердити походження деревини.

Через декларування товару не своїм кодом, стосовно експортера складено протокол про порушення митних правил за ст. 472 Митного кодексу України.

Санкціями статті передбачено штраф у розмірі 100 відсотків вартості вантажу та його конфіскація.

Вантаж вилучено. Матеріали справи будуть скеровані до суду.