Для боротьби з коронавірусом в Україну ввезено 1500 тонн товарів з повним звільненням від оподаткування

Дата: 20.05.2020 22:35

За час запровадження в Україні заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби, серед яких і звільнення від сплати ввізного мита та податку на додану вартість, в зоні діяльності Київської митниці було оформлено 1500 тонн лікарських засобів, медичних виробів та засобів індивідуального захисту.

Загальна митна вартість цих товарів склала майже 3,1 млрд гривень. Їх митне оформлення проведено в преференційному режимі зі звільненням від сплати ввізного мита та податку на додану вартість.

Найбільшими країнами-експортерами таких товарів стали: Китай – 766 тонн, Малайзія – 186 тонн, Угорщина – 97 тонн,  Німеччина – 88 тонн, Південна Корея – 68 тонн, Індія – 63 тонни, Польща – 19 тонн, Узбекистан – 17 тонн, Гонконг – 12 тонн, Таїланд – 10 тонн.

За два місяці Київською митницею оформлено 796 митних декларацій, за якими в Україну імпортувались апарати штучної вентиляції легенів, експрес-тести та тести ПЦР, захисні маски, лицьові щитки, костюми, електрокардіографи, рентген апаратура, лабораторне обладнання та ряд інших товарів для боротьби з коронавірусом.