Про допомогу по частковому безробіттю

Дата: 17.06.2020 15:19

Триває підтримка малого та середнього бізнесу

шляхом надання допомоги по частковому безробіттю

Кабінет Міністрів України змінив Порядок отримання допомоги по частковому безробіттю на час карантину.

Тепер роботодавець і ФОП можуть звернутися за отриманням коштів для виплати працівникам допомоги по частковому безробіттю на період карантину протягом 90 календарних днів з дня зупинення (скорочення) діяльності. Отже, всі ті, хто не встиг оформити допомогу, можуть скористатися своїм правом і звернутися до центрів зайнятості Київщини.

Можливість отримання допомоги по частковому безробіттю на час карантину передбачена ст. 47-1 Закону України "Про зайнятість населення", а практичне застосування затверджено Поставною Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 № 306 "Про затвердження Порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2".

Наголошуємо, до переліку осіб, які можуть звернутися за допомогою, додали ФОП. Вони можуть виступати і як роботодавці (тобто оформити таку допомогу для виплати її своїм працівникам), і як застраховані особи (тобто оформити таку допомогу на себе).

Щодо ФОП, який бажає отримати таку допомогу на себе, – це новація, визначена Урядом.

Шановний роботодавцю! Звертаємо вашу увагу на те, як отримати допомогу по частковому безробіттю, усього шість простих кроків:

1. зверніться до центру зайнятості за місцем сплати ЄВ упродовж 90 днів з моменту зупинення чи скорочення діяльності;
  2. підготуйте необхідний пакет документів:

??заява на отримання допомоги в довільній формі;
??копія наказу з датою зупинення чи скорочення діяльності;
??довідка про сплату ЄВ за останніх 6 місяців, що передують даті зупинення (скорочення) діяльності;
??відомості про працівників та ФОП згідно з додатками 1 та 2 Порядку;

1. оригінали документів подайте до центру зайнятості. Як це можна зробити? В один із зручних для вас способів – або поштою, або ж через скриньку для кореспонденції в центрі зайнятості;
  2. упродовж трьох робочих днів центр зайнятості перевіряє документи. Якщо ж є помилки чи неточності, наші спеціалісти повідомлять про це. Ви матимете 5 днів, щоб подати новий або виправлений пакет документів;
  3. рішення щодо надання допомоги приймає Київський обласний центр зайнятості;
  4. після одержання коштів на свій рахунок центр зайнятості переказує їх фізичній особі-підприємцю чи установі, яка звернулася до служби зайнятості за допомогою.

Нагадуємо: допомога по частковому безробіттю не оподатковується. Допомога встановлюється за кожну годину скорочення діяльності та із розрахунку двох третин від бази нарахування ЄВ, але не більше мінімальної заробітної плати (4723 грн) на місяць.

Допомога надається на період зупинення чи скорочення діяльності та впродовж 30 календарних днів після завершення карантину.

Як завжди, кваліфіковану консультаціюви можете отримати в будь-якому центрі зайнятості.

Також інформацію можна знайти на нашій сторінці https://www.facebook.com/rokitnoe.kocz/

До Рокитнянської районної філії Київського обласного центру зайнятості можна звернутися за телефоном 04562 5 13 89 або шляхом відвідування філії.