РОКИТНЯНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Київська область, Рокитнянський район

Відбулось засідання колегії райдержадміністрації

Дата: 31.07.2020 11:43
Кількість переглядів: 210

             30 липня, під головуванням виконуючого обов’язки голови адміністрації Олега Приліпка, відбулось чергове засідання колегії Рокитнянської районної державної адміністрації Київської області. У ході засідання Олег Юрійович доповів про підсумки соціально-економічного та культурного розвитку Рокитнянського району
за І півріччя 2020 року.

Під час виступу очільник району поінформував:

  1. Фінанси.

За І півріччя 2020 року зведений бюджет Рокитнянського району з офіційними трансфертами виконано на 101,4 %. При запланованому показнику 129258,7 тис. грн.  надійшло 131105,2 тис. грн., що на 1846,5 тис. грн. більше плану. По власних доходах зведений бюджет Рокитнянського району виконано на 103,9 %. При  плані 62444,0 тис. грн.  надійшло 64877,0 тис. грн., що на 2430,0 тис. грн. більше плану.

Районний бюджет по власних доходах виконано на 102,6 %. При плані 18974,0 тис. грн. надійшло 21536,0 тис. грн., що на 2562,0 тис. грн. більше плану.

Селищний бюджет по власних надходженнях виконаний на 102,6 %. При плані                   41622,0 тис. грн. надійшло 42696,5 тис. грн. або на  1074,5 тис. грн. більше плану.

Із 14-ти сільських бюджетів Рокитнянського району план по дохідній частині                  не виконали сім сільських рад, а саме: Маківська, Ромашківська, Житньогірська, Запрудянська, Савинецька, Синявська, Телешівська.

Основною причиною невиконання планових показників є:

- по Маківській сільські раді Рокитнянського району Київської області виконання планових показників становить 23,2 % або 332,7 тис.грн. надійшло менше плану. Невиконання планових показників спостерігається по орендній платі з юридичних осіб. Так з початку поточного року відсутня орендна плата за земельні ділянки від ТДВ „Синявське”, яка на даний час становить 76,6 тис.грн. та по ТОВ „АМО-К” із сумою заборгованості 6,6 тис. грн.;

- по Ромашківській сільській раді Рокитнянського району Київської області виконання планових надходжень складає 87,7 %, недовиконання становить 93,0 тис. грн. Планові показники не виконані по Єдиному податку з сільськогосподарських товаровиробників,               у яких частка виробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 %. Невиконання планових показників пояснюється тим, що СТОВ „Ромашки” кошти               в сумі 110,0 тис.грн. за ІV квартал 2019 року перерахували у грудні 2019 року а планові надходження планувались на січень 2020 року;

- по Савинецькій сільській раді Рокитнянського району Київської області виконання планових показників становить 41,3 % або на 325,6 тис. грн. надійшло менше плану. Планові показники не виконані по таких податках як:

- земельний податок з фізичних осіб, станом на 01.07.2020 рахується заборгованість минулого року у сумі 130,8 тис. грн. по громадянину Назимко С. П. також однією з причин зменшення надходжень є те, що суму земельного податку за частку (пай) було зменшено              в порівнянні з минулим роком з 1485 грн. (в середньому) на 1077 грн., у зв’язку                             із зменшенням грошової оцінки землі;

- орендна плата з фізичних осіб, станом на 01.07.2020 року рахується заборгованість          по орендарях земельних ділянок Калітін І.О. в сумі 2,9 тис. грн., Бардашевський С.Б. –                     3,9 тис. грн.;

- єдиному податку з сільськогосподарських товаровиробників, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 %. Невиконання планових показників пояснюється тим, що кошти                  по даному податку, які планувались на І квартал 2020 року, надійшли у грудні 2019 року,            а саме: ПАФ „Агрос” - 83,0 тис. грн., ПАФ „Савинці” - 36,0 тис. грн.

- по Синявській сільській раді виконання планових показників становить 96,5 %,                   що на 40,5 тис. грн. надійшло менше плану. Планові показники не виконані по орендній платі з фізичних осіб, так як рахується заборгованість у сумі 40,0 тис. грн. по орендарю – Кабанець В.С.

- по Житньогірській сільській раді виконання планових показників становить
86,2 % або на 78,8 тис. грн. надійшло менше плану. Невиконання планових показників спостерігається по земельному податку з фізичних осіб. Станом на 01.07.2020 рахується заборгованість минулого року у сумі 43,7 тис. грн. по гр. Назимко С.П., а також рахується заборгованість по власниках земельних паїв (одноосібників);

- По Запрудянській сільській раді  виконання плану становить  70,3 % або                            на 159,3 тис. грн. надійшло менше плану. Невиконання планових показників спостерігається по таких податках, як:

- орендна плата з юридичних осіб, станом на 01.07.2020 рахується заборгованість                  у сумі 12,0 тис. грн. по орендарю земельної ділянки СФГ „Агрофарм”;

- орендна плата з фізичних осіб, заборгованість по орендарю земельної ділянки  Юрчишина Н.А. - становить 28,0 тис. грн.;

- єдиному податку з сільськогосподарських товаровиробників, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 %. Невиконання планових показників пояснюється тим, що кошти                     за ІV квартал 2019 року надійшли у грудні 2019 року, а планові надходження планувались     на січень 2020 року, тобто достроково сплатили такі товариства як: ТДВ „Синявське” -               81,5 тис. грн., СФГ „Антей” - 8,0 тис. грн., СФГ „Авангард” - 10,0 тис. грн.

- по Телешівській сільській раді виконання планових показників становить                          84,7 % або на 119,7 тис. грн. надійшло менше плану. Основна причина невиконання планових показників – встановлення на всій території України карантин, у зв’язку                          із поширенням корона вірусної хвороби (COVID-2019) з 12.03.2020, що призвело до повного та часткового припинення діяльності ряду підприємців. А також введення в дію Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням корона вірусної хвороби (COVID-2019)” від 30.03.2020 №540-ІХ, що призвело до скасування податку                  на нерухомість за березень 2020 року (втрата 37,0 тис. грн. по птахофабриці).

 

2. Розвиток підприємництва

В Рокитнянському районі продовжується робота з розвитком інфраструктури підтримки підприємництва. На території району діє три громадські організації: спілка підприємців Рокитнянського району „Підприємці Рокитнянщини” Київської області, „Асоціація фермерів та приватних землевласників Рокитнянського району Київської області”, „Спілка підприємців Рокитного”.

Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 21.05.2009  № 518 „Про утворення місцевих та регіональних галузевих рад” створені галузеві ради підприємців:

- рада підприємців Рокитнянського району з питань торгівлі (торгівельна Рада підприємців); 

- рада підприємців з питань промисловості (промислова Рада  підприємців).  

В районі діє кредитна спілка „Супер Кредит” та функціонує страхова компанія                НАСК „Оранта”.

 

3. Енергоефективність

Основним завданням у сфері енергозабезпечення та енергозбереження є забезпечення ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів, підвищення енергоефективності в бюджетній сфері та житлово-комунальному господарстві, скорочення видатків бюджетних коштів та коштів громадян на оплату енергоресурсів, збільшення обсягів інвестицій                     у енергоефективну модернізацію.

З метою економії бюджетних коштів шляхом скорочення витрат енергоресурсів розроблено проектно-кошторисну документацію:

  •  „Термомодернізація будівлі опорного навчального закладу Синявський НВК                      „ЗНЗ І-ІІІ ступенів – ДНЗ” по вул. Шевченка, 1-б, с. Синява”;
  •  „Термомодернізація будівлі Острівської ЗОШ І-ІІІ ступенів вул. Вербова, 63-а,                с. Острів”,
  •  „Термомодернізація будівлі школи (ЗОШ І-ІІІ ступенів) по вул. Центральна                             у с. Насташка”.

Рокитнянською районною державною адміністрацією Київської області подано пропозиції до Департаменту житлово-комунального господарства та енергоефективності Київської обласної державної адміністрації щодо включення вказаних об'єктів до обласної програми енергозбереження (підвищення енергоефективності).

 

4. Транспорт та дорожнє господарство

З метою включення до переліку об’єктів, що фінансуватимуться відповідно                      до Програми будівництва, реконструкції та ремонту об’єктів інфраструктури Київської області на 2020 рік, Рокитнянською районною державною адміністрацією Київської області до департаменту регіонального розвитку Київської обласної державної адміністрації подано наступні пропозиції:

- капітальний ремонт дорожнього покриття по вул. Хоменка в смт Рокитне Київської області;

- капітальний ремонт дорожнього покриття по вул. Козловського в смт Рокитне Київської області;

- капітальний ремонт дороги по вулиці Лугова від № 1 до № 42 в с. Синява Рокитнянського району Київської області;

- капітальний ремонт дороги по вулиці Лугова від № 43 до № 134  в с. Синява Рокитнянського району Київської області;

- капітальний ремонт дорожнього покриття по вул. Заводська в с. Синява Рокитнянського району Київської області;

- капітальний ремонт вул. Жовтневої в с. Синява Рокитнянського району Київської області.

 

5. Інвестиційна та зовнішньоекономічна діяльність

            Протягом І півріччя 2020 року здійснювались заходи щодо створення сприятливих умов для поліпшення інвестиційного іміджу та інвестиційної привабливості Рокитнянщини, удосконалення механізму моніторингу за реалізацією найважливіших інвестиційних проектів, фінансування яких здійснюється за рахунок іноземних та вітчизняних інвестицій, сприяння активізації інвестиційної діяльності суб’єктів господарювання, що дозволить підвищити конкурентоспроможність як економіки району у цілому, так і переробної промисловості.

В Рокитнянському районі на стадії впровадження знаходяться два інвестиційні проекти: будівництво електростанції (с. Житні Гори Рокитнянського району) та реконструкція виробничої бази по розфасуванню та збереженню мінеральних добрив (смт Рокитне Рокитнянський район).

На стадії переговорів два інвестиційні проекти: будівництво акваферми (с. Синява Рокитнянського району) та будівництво асфальтного заводу (смт Рокитне Рокитнянського району).    

Так на території району зареєстровано 4 підприємства з іноземними інвестиціями:

- ТОВ „Сетті” – послуги оренди сільськогосподарської техніки;

- ТОВ „Овостар-Юніон” – послуги оренди обладнання та устаткування;

- ТОВ „Рокитнянський цукровий завод” (комплекс по виробництву електроенергії                з біогазу);

- ТОВ “Елеватор Успіх Рокитне”(комплекс по прийманню, очистці, сушці зерна). 

За І півріччя 2020 року основними експортерами, у Рокитнянському районі,                                 є ТОВ „Елеватор Успіх Рокитне”, СТОВ „Нива”, ТОВ „Заросянська”. Вказаними суб’єктами господарювання здійснено експортних операції на загальну суму 56 млн. грн. – експорт кукурудзи та пшениці.

 

6. Ринок праці

Станом на 01.07.2020 на обліку в службі зайнятості перебуває 340 безробітних осіб.

За сприяння служби зайнятості на вільні та новостворені робочі місця працевлаштовано 339 осіб з числа незайнятих та безробітних громадян, припинено реєстрацію 98 безробітним особам.

В умовах епідемічної ситуації, що склалася у країні, починаючи з 18 березня 2020 року Рокитнянська районна філія Київського обласного центру зайнятості працює згідно Протоколу обслуговування центрами зайнятості/філіями клієнтів державної служби зайнятості у період дії карантину та/або надзвичайної ситуації/стану, затвердженого наказом Державного центру зайнятості.

Допомога у зв’язку із частковим безробіттям на час карантину, відповідно до нового законодавства про соціальні гарантії надається роботодавцям з-поміж суб’єктів малого                та середнього підприємництва.

Станом на 01.07.2020 67 роботодавців та ФОПів звернулися до Рокитнянська районна філія Київського обласного центру зайнятості та надали документи для отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину.

Молоді, яка звертається до служби зайнятості, надаються профконсультації з питань стану ринку праці, можливості безкоштовного отримання професій. Протягом І півріччя      2020 року надано статус безробітного 127 особам віком до 35 років, з них працевлаштовано 36 осіб.

У звітному періоді проводилась робота по залученню безробітних до громадських              та тимчасових робіт. На виконання таких робіт з початку року направлено 27 осіб.

Проведено 5 засідання комісії по довготривалому безробіттю, на яких розглянуто              23 особистих справ безробітних.

Усі послуги незайнятому населенню та безробітним громадянам надаються службою зайнятості згідно вимог Інституту кар’єрного радника та Консультанта роботодавця. Створено інформаційний куточок, постійно поновлюється інформація для роботодавців, контролюється наповнюваність бази даних вакантних посад.

Проведено 2 семінари з роботодавцями району з питань легальної зайнятості                         та дотримання вимог законодавства, в яких взяли участь 16 представників підприємств, семінари з вивільнюваними працівниками. Проведено засідання круглого столу, а також              2 міні-ярмарки вакансій.

Протягом звітного періоду надано 1113 профорієнтаційних та профконсультаційних послуг для 698 осіб, в тому числі засобами дистанційного спілкування (вебінари, скайп-презентації).

 

 

          7. Соціальний захист населення

В основу пріоритетів соціальної політики покладено посилення захисту соціально-вразливих верств населення Рокитнянського району шляхом надання різних видів державної соціальної допомоги та соціальних послуг.

Організовано роботу з урахуванням прийнятих рішень Уряду та рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я щодо запобігання поширенню епідемії, спричинених коронавірусом COVID-19, і на період карантину запроваджено тимчасові особливості обслуговування для суб’єктів звернення.

Станом на 01.07.2020 державних соціальних допомогу надано 12744 особам на загальну суму 69829,8 тис. грн., компенсацій – 2212 особам на суму 3371,3 тис.грн., житлових субсидій та пільг – 9557 особам, на суму – 32716,3 грн. (інші виплати становлять                   18595,78 тис. грн.).

 

8. Житлово-комунальне господарство

Протягом І півріччя 2020 року здійснювалися заходи щодо забезпечення населення якісними житлово-комунальними послугами, ремонту систем водопостачання                          та водовідведення для забезпечення населення питною водою, оснащення приладами обліку, ремонту та обслуговування житлового фонду.

Законом України „Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку” передбачено визначення управителя  в багатоквартирних будинках. Проте,                       у 46 багатоквартирних житлових будинках форму управління на даний час не обрано.

Рівень оснащеності лічильниками теплової енергії у нежитлових приміщеннях,                     де розміщені бюджетні установи (школи, лікарні, дитсадки), становить 100 %. Прилади обліку теплової енергії у багатоквартирному житловому фонді встановлювати недоцільно, оскільки з 2008 року послуги з централізованого теплопостачання не надаються у зв’язку            із переходом населення на автономні джерела опалення. 

В рамках реалізації заходів Програми будівництва, реконструкції та ремонту об’єктів інфраструктури Київської області на 2020 рік у поточному році виконано реконструкцію мереж вуличного освітлення (із встановленням енергоефективних освітлювальних приладів) вулиць Короленка, Дружби, Ентузіастів, Освіти в смт Рокитне Київської області, а також капітальний ремонт тротуару  по вул. Заводська в смт Рокитне.

 

        9. Формування спроможних територіальних громад

Утворення спроможних територіальних громад на території Рокитнянського району планується у відповідності до Перспективного плану формування територій громад Київської області, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України                                  від 18 листопада 2015 р. № 1206-р „Про затвердження перспективного плану формування територій громад Київської області”.

 

10. Охорона здоров’я

Мережа закладів сімейної медицини в районі представлена 7 амбулаторіями ЗПСМ               (з них  6 сільських, 1 міська) та 15 ФАПами при центрі первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД).

Продовжується дооснащення підрозділів КНП „Рокитнянський центр первинної медико-санітарної допомоги” відповідно до табеля оснащення наказ МОЗ України                  від 26.01.2018 № 148 „Про затвердження Примірного табеля матеріально-технічного оснащення закладів охорони здоров’я та фізичних осіб — підприємців, які надають первинну медичну допомогу”. Так, для амбулаторії ЗПСМ с. Житні Гори за кошти Національної служби Здоров'я України закуплено гематологічний аналізатор.

КНП „Рокитнянський центр ПМСД” приймає участь в Урядовій програмі „Доступні ліки”. У Рокитнянському  районі  можна безкоштовно отримати або частково оплатити вартість  лікарських засобів  за Урядовою програмою „Доступні ліки” у наступних аптеках:

- ТОВ „Асторія Фарм” № 4 – адреса: смт. Рокитне вул. Вокзальна,                                   тел.58 (04562) 5-11-74;

- ТОВ „Асторія Фарм” № 2 – адреса: смт. Рокитне вул. Ігоря Зінича 2б,                       тел.(04562) 5-11-99;

- ТОВ „Подорожник Київ” - адреса: вул. Шкільна, 33 а, тел. 096-107-15-43;

- ТОВ „Подорожник Київ” - адреса: вул. Вокзальна 8, тел. 096-107-15-43.

В нашому закладі підключено функціонал виписування  та погашення електронних рецептів за програмою „Доступні ліки” через медичну інформаційну систему „Helsi”.

З початку 2020 року організовано пільгове медичне обслуговування осіб,   які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Згідно Постанови КМУ  від 04.06.2015 № 389 право на пільги мають особи, що мають посвідчення І, ІІ, ІІІ категорії.

Центр ПМСД працює по програмі „Турбота”.

Значна увага приділяється санаторно-курортному оздоровленню дитячого населення, особливо дітям з інвалідністю, дітям з малозабезпечених та неблагополучних сімей.

Забезпечується медичний огляд бригадою лікарів підопічних в Ольшаницькому психоневрологічному інтернаті?, Насташському стаціонарному відділенні для одиноких непрацездатних громадян?.

Для обстеження учасників АТО задіяні всі матеріально-технічні засоби. Розроблено маршрути пацієнта для надання медичної допомоги  даній категорії громадян та в реєстратурі закладу функціонує окремо вікно для надання консультативної допомоги. Закріплений лікар, який бере участь у   вирішенні питань, пов'язаних з медичним обслуговування учасників АТО.  Учасники АТО  та члени їх сімей частково забезпечуються безкоштовними медикаментозними засобами.

З метою забезпечення стабільного функціонування КНП „Рокитнянський центр ПМСД” в умовах карантину та для боротьби з коронавірусом для особистого захисту медичних працівників здійснено наступні заходи:

            - за кошти Національної служби охорони здоров'я України закуплено засоби індивідуального захисту (халати одноразові, бахіли, шапочки, нарукавники, маски прості захисні та маски хірургічні із захисним екраном, респіратори, окуляри захисні, антисептичні засоби). Окрім того закуплено  комплекти одягу захисного одноразового використання.

- згідно розподілу Департаменту охорони здоров'я КОДА отримано наступне: комбінезони, термометри, напівмаски захисні медичні одноразові, рукавички.

В якості благодійної допомоги  від Синявського ОКЗО, Шарківського КЗО, Ольшаницької філії Синявського ОКЗО, від директора ПП „Сімол” Сіренка Михайла Миколайовича та АТ „Коростенський кар'єр”, ТОВ АПК „Насташка”, БФ „Моя Рокитнянщина”, працівників Рокитнянської районної ради, Синявської сільської ради              та інших отримано засоби індивідуального захисту: маски захисні медичні одноразові, комбінезони, халати хірургічні одноразові, берети – шапочки, рукавички нітрилові.

З метою недопущення захворюваності серед медичних працівників та пацієнтів    у медичних закладах на базі центру ПМСД створено мобільну бригаду (у складі лікаря, фельдшера/ медичної сестри та водія), яка здійснює виїзди на дім до пацієнтів з підозрою           на COVID-19 для проведення тестування. Окрім того, усі лікарі центру ПМСД  в телефонному режимі надають консультації щодо лікування.

 

11. Профілактика та протидія злочинності

Рокитнянським відділенням поліції Миронівського ВП ГУ НП в Київській області  з метою забезпечення комплексної програми профілактики злочинності в Рокитнянському району проводяться постійне стеження та аналіз за станом оперативної обстановки в районі із зосередженням уваги на виявленні факторів, що впливають на загострення криміногенної ситуації.

З урахуванням таких факторів і особливостей району, вживаються заходи, спрямовані на попередження проявів, насамперед, проти державної безпеки, особистості, у сфері охорони публічного порядку та економіки.

З метою підвищення рівня боротьби із злочинністю і забезпечення публічної безпеки, вживаються заходи щодо виявлення осіб, які незаконно використовують зброю, вибухові пристрої та інші загально небезпечні предмети і речовини. На підставі аналізу криміногенної ситуації в районі, організовуються і проводяться оперативно-профілактичні відпрацювання населених пунктів району із складною оперативною обстановкою.

Вживається комплекс заходів щодо виявлення нелегального виробництва алкогольних напоїв, випадків оптової та роздрібної торгівлі фальсифікованими алкогольними напоями  і тютюновими виробами, каналів надходження в незаконний обіг акцизних марок  на ці товари.

Здійснюється комплекс оперативно - розшукових заходів, спрямованих на викриття комерційних структур, інших суб’єктів господарювання, підконтрольних злочинним групам, взяття їх на оперативний облік та відпрацювання.

Здійснюється відпрацювання розважальних закладів і місць масового відпочинку молоді (барів, кафе, дискотек, нічних клубів тощо) з метою недопущення поширення в них наркотичних речовин. Вживаються заходи щодо припинення діяльності об’єктів, де будуть виявлені факти торгівлі або вживання наркотиків.

З метою посилення контролю за експлуатаційним станом доріг та вулиць, забезпечення учасників дорожнього руху безпечними умовами дорожнього руху, проводяться комплексні обстеження вулично-дорожньої мережі, за їх результатами вносяться пропозиції  щодо вдосконалення системи дорожнього руху в районі.

Тощо.

 

Про виконання районного бюджету Рокитнянського району за І квартал 2020 року доповіла Світлана Григоренко – начальник управління фінансів адміністрації. Зокрема, поінформувала щодо видатків районного бюджету з врахуванням міжбюджетних трансфертів, надходжень до спеціального фонду та дебіторської і кредиторської заборгованості.

Про стан роботи із зверненнями громадян, що надійшли до Рокитнянської районної державної адміністрації Київської області за І півріччя 2020 року доповіла головний спеціаліст відділу управління персоналом, документообігу, організації контролю та розгляду звернень громадян апарату адміністрації Олена  ТИМБАЙ. Спеціаліст повідомила,
що за 6 місяців 2020 року на адресу Рокитнянської райдержадміністрації надійшло 176 звернень. Протягом звітного періоду з питань розгляду звернень громадян  Рокитнянською районною державною адміністрацією Київської області проведено
3 засідання комісії з питань надання одноразової матеріальної допомоги на лікування жителям Рокитнянського району, 3 засідання комісії з питань надання матеріальної допомоги військовослужбовцям, які перебувають (перебували) в зоні проведення операції об’єднаних сил та членам їх сімей.

Найбільше надійшло звернень на адресу Рокитнянської селищної ради та сіл: Бирюки, Ромашки, Савинці. Водночас найменше надійшло звернень на адресу сіл: Житні Гори, Запруддя, Маківка.

На Урядову гарячу лінію „Регіональний контактний центр Київської області” надійшло 110 звернень, найбільше звернень надійшло з питань призначення та виплати коштів монетизованої субсидії на оплату житлово-комунальних послуг,  питання призначення та отримання соціальних виплат.

 Розглядаючи кожне питання, виконуючий обов’язки голови адміністрації Олег Приліпко та члени колегії робили детальний аналіз кожного питання з відповідними зауваженнями та пропозиціями щодо покращення роботи.  За підсумками засідання прийнято відповідні  рішення.  

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь