РОКИТНЯНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Київська область, Рокитнянський район

Інформаційний дайджест новин Кабінету Міністрів України за 02 вересня 2020 року

Дата: 03.09.2020 08:35
Кількість переглядів: 28

Закон про внутрішні водні шляхи потрібен ринку і державі, - Владислав Криклій

Без цього не відбудеться ані реформа, ані розвиток річкових перевезень. Компроміс буде вигідний для всіх, його треба нарешті досягти після років дискусій, які не мали результату.

Україна покращила свою позицію в рейтингу «Глобальний інноваційний індекс 2020»

В новому рейтингу «Глобальний  інноваційний індекс 2020» Україна покращила свій минулорічний результат на 2 сходинки, посівши 45-е місце.

Модернізація професійної (професійно-технічної) освіти – це виклик часу, – Сергій Шкарлет

Зміни дійсно давно назріли, враховуючи, що за останні десятиліття престижність професійної освіти в суспільстві знижувалася.

Прем’єр-міністр: Уряд бачить необхідність збереження спеціалізованих закладів для дітей з інвалідністю

За словами Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, батьки повинні мати вибір: віддавати дітей з інвалідністю в школу з інклюзивним навчанням або в спеціалізовані навчальні заклади.

2 вересня Пенсійний фонд України розпочав фінансування пенсій вересня

На пенсійні виплати спрямовано 0,6 млрд гривень. Виплата пенсій буде проводитись у визначену кожному пенсіонеру дату в установленому порядку.

Максим Степанов: Кількість вакцин від грипу в Україні буде збільшено вдвічі

МОЗ погодило з постачальниками та виробниками вакцин збільшення вдвічі кількості ввезених вакцин від грипу в Україну в епідемічний сезон 2020-2021.

Фермери матимуть ще більший доступ до державної підтримки, - Ігор Петрашко

2 вересня на засіданні Уряду схвалено законопроект, спрямований на стимулювання діяльності фермерських господарств. Відповідні зміни враховують процеси імплементації вітчизняного законодавства до законодавства ЄС, кращих європейських практик та Спільної аграрної політики ЄС щодо підтримки фермерів, в тому числі молодих фермерів.

Відтепер скористатись здешевленням кредитів зможуть і переробні підприємства АПК, - Ігор Петрашко

Сьогоднішнє рішення Уряду спрощує алгоритми деяких програм держпідтримки АПК і тим самим відкриває нові можливості. Так, аграрії зможуть звертатися щодо здешевлення кредитів у декілька банків. Важливо, що така опція відтепер буде і у тих підприємств, які займаються переробкою.

Уряд продовжує системну роботу щодо перегляду участі України в міжнародних угодах

Рішення Уряду щодо припинення участі України в деяких Угодах з країнами СНД є абсолютно логічним і відповідає сучасним реаліям відносин. Адже деякі угоди дублюються з іншими міжнародними договорами, деякі – вже застарілі та не застосовуються Україною.

Уряд погодив залучення 100 млн доларів США від МБРР на реалізацію проекту «Східна Україна: возз’єднання, відновлення та відродження»

Проектом, зокрема, передбачено проведення капітального ремонту близько 183 км автомобільних доріг в Луганській області, які є ключовими транспортними коридорами в регіоні.

Ольга Стефанішина очолила нову Комісію щодо забезпечення рівних прав для жінок та чоловіків

2 вересня Уряд прийняв постанову, якою створив Комісію з питань координації взаємодії органів виконавчої влади щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.

Уряд підтримав відкриття регулярного повітряного сполучення із Сінгапуром та Ісландією, - Владислав Криклій

Сьогодні, 2 вересня, Уряд ухвалив розпорядження “Про підписання Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Сінгапур про повітряне сполучення” та “Про підписання Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Ісландії про повітряне сполучення”.

Уряд затвердив перелік спеціальностей молодшого бакалавра, для яких запроваджено додаткове регулювання

Сьогодні деякі галузі фахової передвищої освіти потребують окремого регулювання, що має враховувати динамічні зміни структури економіки, її потреби, глобалізацію ринку товарів, послуг і праці. Ті спеціальності, що передбачають особливо відповідальну роботу, додаткові вимоги при вступі та під час навчання тощо, МОН виділило в окремий перелік.

Уряд затвердив принципи стратегічного реформування банків державного сектору

Відповідно до затверджених Кабінетом Міністрів України засад стратегічного реформування банківського сектору, держава, зокрема, планує:

- впровадити стратегії для кожного державного банку;

- до 2025 року знизити частку держави в банківському секторі з 60% до 25%;

- скоротити частку непрацюючих активів на балансах державних банків;

- захищати та підтримувати реалізацію реформи корпоративного управління із більшістю незалежних членів в наглядовій раді, із забезпеченням необхідного рівня підзвітності.

В Уряді створили Комісію для координації виконання Угоди про асоціацію

Створена Комісія допоможе забезпечити всебічну та ефективну координацію виконання Угоди про асоціацію на рівні міністерств, а також тримати результативний рівень діалогу з Верховною Радою, бізнесом та громадянським суспільством.

Вадим Гутцайт: Ми повинні фінансово підтримувати та стимулювати спортсменів та дітей з інвалідністю – це наш прямий обов’язок

Сьогодні на засіданні Кабінету Міністрів України схвалено проекти указів Президента України «Про призначення стипендій Президента України для видатних спортсменів із паралімпійських і дефлімпійських видів спорту та їх тренерів», «Про заходи щодо фізкультурно-спортивної реабілітації осіб з інвалідністю та підтримки паралімпійського і дефлімпійського руху в Україні».

Олександр Банчук: Верховна Рада підтримала законопроект про адміністративну процедуру в першому читанні

Законопроектом передбачається, що адміністративна процедура в Україні має здійснюватися за принципами верховенства права, рівності перед законом, обґрунтованості та визначеності, неупередженості адміністративного органу тощо.

Уряд урегулював питання діяльності будинків-інтернатів для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю

Типовим положенням визначено проведення комплексу реабілітаційних заходів одним із пріоритетних напрямів діяльності інтернату та забезпечено реалізацію прав підопічних відповідно до законодавства, у тому числі Закону України „Про психіатричну допомогу”.

За зруйноване на Донбасі житло виплачуватимуть компенсації: затверджено порядок

Розмір компенсації постраждалим визначатиметься за показниками опосередкованої вартості спорудження житла у регіонах України, але не більше 300 тисяч гривень.

Мінцифри: У мобільному застосунку "Дія" з’явиться електронний підпис

Міністерство цифрової трансформації розпочинає роботу над впровадженням кваліфікованого електронного підпису Смарт-Дія у мобільний застосунок «Дія».

Прем’єр-міністр: Пришвидшити рух України до ЄС — пріоритет нашого Уряду

За словами Прем'єр-міністра  Дениса Шмигаля, євроінтеграційні прагнення України мають втілюватися через конкретні справи та ініціативи. 

Денис Шмигаль: У 2021 році плануємо розпочати будівництво зрошувальних систем, які убезпечать аграріїв від несприятливих погодних умов

Тому на наступний рік запланували Уряд разом з Президентом розширити програму «Велике будівництво» саме на створення зрошувальних систем у південних областях України.

Жодних політичних спекуляцій довкола мови навчання бути не може, - Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь

За словами Тараса Кременя, сьогодні близько 200 тисяч здобувачів освіти, які раніше навчалися російською, вивчатимуть дисципліни українською мовою.

ЄІБ надає кредит у розмірі 12 млн євро на оновлення трамвайного парку у Львові, - Владислав Криклій

Сьогодні, 2 вересня, підписано договір на оновлення трамвайного парку у Львові. Місто отримає 12 млн євро кредиту від ЄІБ на закупівлю 10 нових низькопідлогових трамваїв. Ще 8,8 млн євро буде додатково дофінансовано з міського бюджету.

Мінфін: Четвертий місяць поспіль податкова перевиконує індикативні показники - у серпні на 14 млрд грн (+33,2%)

Майже на 26 млрд грн скорочено невиконання планових показників доходів загального фонду держбюджету, яке накопичилося за перші чотири місяці року, – з 44,2 млрд грн на 1 травня до 18,4 млрд грн на 1 вересня.

Реформу Держмитслужби підтримують міжнародні партнери зі США та ЄС

Зміни формату роботи митниці проходять у двох напрямках: перехід до формату єдиної юридичної особи та оцінка кваліфікації та доброчесності посадових осіб.

За лікування немовлят медичні заклади отримали від Національної служби здоров’я вже понад 500 млн грн

В Україні щороку народжується понад 300 тисяч немовлят, понад 15 тисяч з них з’являються на світ передчасно. Це кожен 19 новонароджений. Наша країна займає одне з найперших місць в Європі за показником малюкової смертності. В Україні смертність малюків складає 7,5 на тисячу народжених живими, у ЄС вона вдвічі менша. Тому до надання неонатальної медичної допомоги прикута особлива увага Національної служби здоров’я України. Ця послуга є пріоритетною в Програмі медичних гарантій цього року.

Дмитро Кулеба заручився підтримкою Північної Македонії на шляху інтеграції України до НАТО та ЄС

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів телефонну розмову з новопризначеним міністром закордонних справ Республіки Північна Македонія Буяром Османі.

Мінсоцполітики запрошує заклади торгівлі приєднатися до пілотного проекту монетизації одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка»

Мінсоцполітики розміщує публічний договір про реалізацію пілотного проекту для приєднання закладів торгівлі до проекту монетизації одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» для породіль за спеціальною соціальної карткою.

Мінфін та Держмитслужба розпочинають оцінку кваліфікації та доброчесності митників

Міністерство фінансів разом з Держмитслужбою за підтримки міжнародних партнерів США та ЄС запускають експериментальний проект щодо оцінки кваліфікації та доброчесності посадових осіб митних органів.

Ігор Петрашко провів розмову з Міністром торгівлі Турецької Республіки Рухсар Пекджан

Головною темою розмови стали питання укладання Угоди про вільну торгівлю між Урядом України та Урядом Турецької Республіки з метою поглиблення торговельно-економічного співробітництва між країнами.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь