Київоблгаз: через борги населення існує ризик вчасно не розпочати опалювальний сезон

Дата: 03.09.2020 15:00

На 1 вересня населення Київщини заборгувало за послуги розподілу газу понад 76 млн грн, з них найбільше26 млн грн у Києво-Святошинському районі. Жителі Васильківщини мають сплатити понад 9 млн грн. Більш ніж по 5 млн грн винні уБориспільському, Броварському та Білоцерківському районах.

У компанії пояснюють, накопичення боргів викликано розпорядженням Кабінету Міністрів України про заборонену під час дії карантину і протягом 30 днів після його скасування призупиняти газопостачання.

«По закінченню карантинних дій всі стоятимуть перед необхідністю сплати за використані послуги, у іншому випадку компанія буде вимушена припинити постачання газу.Споживачімають розуміти, чим більше зросте борг, тим складніше його погасити.До того ж доведеться відшкодовувати витрати за припинення і відновлення газопостачання» - пояснює голова правління АТ «Київоблгаз» Дмитро Дронов.

Ситуація з підготовкою до опалювального сезону є вкрай критичною. Відсутністьналежногофінансуванняперешкоджаєпроведенню планових ремонтних робіт. Це можепризвести до зривувчасного початку опалювального сезону. Кошти мають бути направлені на роботу аварійної газової служби, ремонти газорозподільної системи, обстеження газопроводів, підтримку тиску газу в мережах, локалізацію та ліквідацію аварійних ситуацій, а також заміну зношених ділянок газопроводів.