З 00.00 години 31.08. 2020 року в Рокитнянському районі встановлено «Жовтий» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19

Дата: 07.09.2020 15:23

Що означають зони?

У постанові від 22 липня уряд пояснив обмеження у кожній зоні.

“Жовтий”, “помаранчевий” або “червоний” рівень епідемічної небезпеки означатимуть, що у цих регіонах “значне поширення COVID-19”, більшого чи меншого рівня.

При цьому найкращою зі згаданих буде ситуація у “жовтих” регіонах, найгіршою – у “червоних”.

Наприклад, до “жовтої” зони віднесуть регіони, де лікарні, призначені для коронавірусних хворих, перевантажені більше, ніж на половину.

А до “червоної” – більше, ніж на 75%.

“Зелена” зона вважатиметься умовно безпечною.

Водночас у кожній зоні діятимуть різні обмеження.

У “зеленій” зоні заборонені:

• Масові заходи, за участю не більше однієї людини на 5 кв метрів; відвідувачі мають дотримуватися півтораметрової соціальної дистанції.
  • Кіносеанси чи культурні заходи, де в залах буде заповнено більше половини місць.
  • Перевозити у будь-якому громадському транспорті більше людей, ніж є сидячих місць. Перевізник забезпечує, щоб у водіїв були маски, та контролює, щоб маски носили пасажири.

У “жовтій” зоні заборонено (+обмеження “зеленої” зони):

• Відвідувати будинки для літніх людей, установи, де постійно живуть люди з інвалідністю чи психічними порушеннями, а також установи, які “надають соціальні послуги” (крім екстрених випадків).

Водночас у “зеленій” та “жовтій” зонах дозволені спортивні змагання, за умови дотримання всіх санітарних норм і щоденного контролю стану учасників змагань.

У “помаранчевій” зоні заборонені (+обмеження “жовтої” зони):

• Масові заходи за участі більше 100 людей.
  • Робота розважальних закладів, клубів, барів і ресторанів вночі (00.00 — 7.00). Можна працювати лише на доставку.
  • Відвідування закладів освіти групами понад 20 людей (окрім дитсадків та шкіл).
  • Планова госпіталізація, окрім пологів і допомоги вагітним чи новонародженим, допомоги онкохворим, паліативної допомоги та інших невідкладних операцій. Всі пацієнти при цьому мають пройти тест на коронавірус.
  • Робота спортзалів і фітнес-центрів.
  • Робота дитячих таборів і санаторіїв.
  • Оздоровлення та відпочинок дітей за межами даного регіону.

У “червоній” зоні діятимуть ще й такі заборони (+обмеження “помаранчевої” зони):

• Всі регулярні чи нерегулярні перевезення транспортом, окрім легкових авто, де має їхати не більше п’яти людей (без врахування дітей до 14 років).
  • Робота всіх закладів освіти.
  • Робота всіх закладів і установ, крім продуктових магазинів, автозаправок, СТО, аптек, фінансових установ, сервісних центрів та закладів харчування, які працюватимуть на доставку.
  • Робота ТРЦ, кафе, барів і ресторанів.

Місцева влада у “помаранчевих” та “червоних” регіонах” може вводити додаткові обмеження.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26 серпня 2020 року № 760 на території Київської області карантин продовжено до 31 жовтня 2020року. Рішення про це було прийняте 28 серпня на засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням Василя Володіна.

Крім того, З 00.00 години 31 серпня 2020 року для Києво-Святошинського району та м. Березань встановлено «помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19. «Жовтий» рівень встановлено в містах Бориспіль, Бровари, Буча, Василівка, Ірпінь, Обухів, Переяслав, Фастів та у Баришівському, Бориспільському, Броварському, Васильківському, Згурівському, Кагарлицькому, Макарівському, Рокитнянському, Таращанському, Фастівському, Яготинському районах.

«Кількість міст та районів як у «поморанчевому» так і у «жовтому» рівні зростає. Ми фіксуємо значне збільшення хворих на коронавірус у зазначених місцях. Наразі маємо чітко відпрацювати механізм для уникнення негативних наслідків та подальшого поширення хвороби. З відновленням роботи навчальних закладів, з поверненням більшості людей з відпусток, з похолоданням – можемо отримати додаткові задачі. Тому реагувати маємо вже зараз. Маємо жорстко дотримуватися правил, щоб запобігти погіршенню ситуації».