Дата: 12.06.2019 16:01

11 червня  у Рокитнянській районній філії Київського обласного центру зайнятості відбувся семінар "Легальна зайнятість".

Присутніх заступник директора філії Надія Пустовіт  ознайомила з перевагами легальної зайнятості, а також можливостями легального працевлаштування українських фахівців за міждержавними програмами, зокрема, в державі Ізраїль. Слухачі отримали  інформацію, як прийняти участь у програмі та які вимоги до кандидатів на працевлаштування у сфері будівництва.

У заході взяла участь спеціаліст Рокитнянського бюро правової допомоги Юлія Горьова, яка   ознайомила громадян про послуги, які надає бюро, а також надала інформацію з питань поновлення на роботі у разі незаконного звільнення з роботи. Зокрема, акцентувала увагу присутніх на їх праві звернення із позовною заявою про вирішення трудового спору до суду у разі, якщо звільнення з роботи є незаконним. А також повідомила, що працівник може звернутися з позовною заявою про поновлення на роботі й оплату за час вимушеного прогулу до районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду за місцезнаходженням підприємства (установи, організації) або за зареєстрованим місцем проживання/перебування позивача відповідно до порядку, передбаченого законодавством, в місячний строк з дня вручення копії наказу про звільнення або з дня видачі трудової книжки. Також повідомила, що незаконно звільнений працівник у судовому порядку може вимагати відшкодування власником або уповноваженим ним органом моральної шкоди у разі, якщо порушення його законних прав призвели до моральних страждань, втрати нормальних життєвих зв’язків і вимагають від нього додаткових зусиль для організації свого життя. Рішення суду про поновлення на роботі незаконно звільненого працівника виконується невідкладно. Поновлення працівника на роботі відбувається з дати звільнення працівника на підставі рішення суду, яким визнано таке звільнення незаконним, а не з дати винесення судом відповідного рішення.

По завершенню семінару Надія Пустовіт ознайомила присутніх з  наявними  вакансіями в регіоні, а також наголосила на перевагах легальної зайнятості та працевлаштування в Україні.