Рокитнянський район, Київська область

Про районний фестиваль колядок

Переглядів: 207

18 січня 2019 року в Рокитнянському районному будинку культури відбувся новорічно-різдвяний фестиваль колядок «Коляда». Віками над українською землею лунали колядки та щедрівки – пісні радості зими. Українці мають цілий цикл зимових свят, пов’язаних із прадавніми традиціями нашого народу, відтворених у колядках, щедрівках і різноманітних дійствах.

Цього зимового дня співочі колективи Рокитнянщини занурили всіх шанувальників народної пісні у веселі традиції колядування та щедрування. На концертній сцені районного будинку культури чудові колядки та щедрівки презентували: вокальний ансамбль Насташівського будинку культури «Панночка», колядники Ромашківського будинку культури, вокальний ансамбль Ольшаницького будинку культури «Вишиванка», вокальний ансамбль «Розмай» села Першотравневе, народний аматорський ансамбль української пісні «Мрія» та славнозвісний народний аматорський ансамбль української пісні «Барви».

Кожен колектив виконував автентичні новорічні обрядові пісні по своєму, зі своєрідними костюмами, акапельно та під інструментальний супровід. По завершенню святкового фестивалю колективи привітали заступник голови Рокитнянської районної державної адміністрації Лариса Кононець та начальник відділу культури, молоді та спорту адміністрації Анатолій Хоменко. Вони поздоровили всіх із новорічними святами, подякували колективам за подарований святковий настрій, побажали миру, здоров’я, радості, достатку, здійснення мрій та вручили їм відзнаки й цінні подарунки.

Колядки та щедрівки – невід'ємна частина святкування Різдва Христового та Нового року. Вони створюють неповторну атмосферу, духовний настрій і відчуття радості народження Спасителя світу. Тож з метою збереження традицій різдвяного співу, відродження і збереження духовних традицій і був створений цей фестиваль «Коляда».