Про професіографічні екскурсії

Дата: 06.12.2018 16:29

29 листопада 2018 року Рокитнянською районною філією Київського обласного центру зайнятості організовано професіографічні екскурсії для учнів 10 класу Рокитнянської ЗОШ І-ІІІ ст. №3. Учні мали змогу відвідати відділення ПАТ "Укрпошта" та підрозділ ПАТ "Укртелеком", які розташовані на території Рокитнянського району і мають сусідське розташування в одній будівлі на різних поверхах.

Спочатку учні завітали до відділення поштового зв’язку Рокитне-1 Цеху поштового зв’язку №7 м. Біла Церква Київської міської дирекції ПАТ "Укрпошта". Інспектор поштового зв’язку Валентина Довгопола ознайомила учнів з умовами та процесом праці в установі. Розповіла, що "Укрпошта" є національним оператором поштового зв’язку України, який забезпечує сервіси експрес-доставки документів, вантажів і посилок для фізичних осіб та бізнесу. Працівники Укрпошти забезпечують відповідальне ставлення до кожного клієнта, високу якість послуг, гарантію надійності та оперативності.

Понад 50 видів послуг надають нині працівники пошти, а саме: поштові послуги, фінансові, передплата періодики, доставка пенсій та грошових виплат, кур’єрська доставка та багато інших супутніх послуг. Також можна надсилати поштові відправлення, сплачувати рахунки, переказувати гроші та передплачувати улюблені видання у відділеннях Укрпошти та он-лайн. Діє кур’єрська доставка по всій Україні, можна відправити листи, посилки або перекази в будь-який населений пункт. Працюють он-лайн сервіси для сплати, пошуку, розрахунку вартості та замовлення послуг. Одночасно з отриманням перелічених послуг у відділенні можна здійснити купівлю товарів повсякденного вжитку.

Учні ознайомилися з роботою операційного залу, де приймаються замовлення на пересилання поштових відправлень, оплата комунальних платежів, поповнення рахунку та інші послуги. Побачили спеціальну кімнату, куди із службового автомобіля вивантажують поштові відправлення на транспортер, по якому вони потрапляють в сортувальний цех, де листоноші сортують поштові відправлення та записують дані в реєстри ("ходовички"). Потім їх складають у великі поштові сумки, і тільки тоді листоноші розносять поштові відправлення по зазначеним адресатам. В операційному залі учні спостерігали за роботою операторів поштового зв’язку та ознайомилися з різними номіналами марок, які є свідоцтвом оплати поштового відправлення. На завершення екскурсії Валентина Довгопола порадувала школярів символічним подарунком - поштовий конверт кожному учню.

Далі учні завітали до станційно-лінійної дільницї №7 (смт Рокитне) Київської обласної філії ПАТ "Укртелеком", де старший інженер Євгеній Півовар, розповів майбутнім випускникам про телекомунікаційну сферу, в якій веде свою діяльність підприємство. Наголосив, що ця сфера є найвисокотехнологічнішою галуззю економіки, яка розвивається дуже стрімкими темпами. ПАТ "Укртелеком" надає міжнародний, міжміський та місцевий зв’язок населенню, відеоконференц-зв’язок, доступ до Інтернету та мереж радіомовлення, тощо. Учні мали змогу побачити центральну АТС типу ЄС 11, яка відповідає за телекомунікаційні послуги, а саме: безперебійну роботу голосової телефонії та доступ до мережі Інтернет.

Школярі відвідали шахту, де об’єднуються 35 магістралей кабелів, які знаходяться під землею на території селища. Мали змогу ознайомитися з принципом роботи цивільного захисту населення (системою оповіщення).

До речі, варто зауважити, що керівник підприємства Віталій Брежестовський, який працює тут більше 40 років, - є професіоналом вищого ґатунку та взірцем для майбутніх фахівців телекомунікаційної сфери.

Нові зустрічі і враження, багато нової корисної інформації та фото на згадку.

Екскурсія для школярів – це важливий захід для розширення знань, уявлень про світ професій, підприємства, для більш усвідомленого підходу до вибору майбутньої професії, орієнтації на затребувані робітничі професії, отримання високої кваліфікації для того, щоб стати справжнім професіоналом у тій чи іншій галузі.

Тож, традиційно, Рокитнянська районна філія Київського обласного центру зайнятості висловлює щиру вдячність керівництву відділення поштового зв’язку Рокитне-1 Цеху поштового зв’язку №7 м. Білої Церкви Київської міської дирекції ПАТ "Укрпошта", інспектору поштового зв’язку Валентині Довгополій та керівництву станційно-лінійної дільницї №7 (смт Рокитне) Київської обласної філії ПАТ "Укртелеком" Віталію Брежестовському і Євгенію Півовару за цікаву, змістовну професіографічну екскурсію для страшокласників.