Про вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні

Дата: 20.02.2019 16:36

20 лютого 2019 року Рокитнянщина вшанувала пам’ять Героїв Небесної Сотні. Делегація від райдержадміністрації, у складі керівництва району, родин Героїв Небесної Сотні, учасників революційних подій 2013-2014 років, місцевої громадськості, представників трудових колективів району, засобів масової інформації та жителів району, головною алеєю селища рушила до пам’ятного знаку  Героям Небесної Сотні.

Біля банеру запалили свічки на знак пам’яті загилих учасників Євромайдану, поклали квіти до підніжжя пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні та хвилиною мовчання згадали мужніх борців за правду. Також були покладені квіти до пам’ятника «Захисникам незалежності України». У центрі селища звучала народна пісня «Пливе кача по Тисині», яка своїм сильним смисловим та емоційним змістом стала неофіційним гімном, та яку нині співають в пам'ять за загиблими активістами Євромайдану.

Після покладання квітів у Центральній районній бібліотеці відбулося засідання «круглого столу» під назвою «Герої Небесної Сотні. На сторожі гідності.». Участь у цьому заході взяли: виконуючий обов’язки голови райдержадміністрації Олег Приліпко, заступник голови райдержадміністрації Лариса Кононець, заступник голови районної ради Світлана Кучерова, учасники Революції Гідності, представники культури, освіти та працівники бібліотеки.

Учасники круглого столу впродовж заходу згадували події Революції Гідності 2013-2014 років та криваве протистояння 18-20 лютого 2014 року. Згадували, що всі Герої Євромайдану лише хотіли кращого майбутнього для України, адже вони розпочали процес духовної перебудови нації та передали цю естафету нам.

Також присутні на заході переглянули невеличкий відеосюжет про події п’ятирічної давнини та слухали вірші пам’яті Героїв Небесної Сотні юної поетеси Рокитнянщини Дарини Перч. Учасники «круглого столу» відмітили важливість увіковічнення подій Революції Гідності, її Героїв та  подій війни на Сході України, виховання підростаючого покоління  на прикладі борців за європейське майбутнє України.

Напередодні Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні в центральній районній бібліотеці була проведена інформаційна година «Герої не вмирають» та презентована книжково-ілюстративна виставка «Українці – нація героїв».

На виставці були представлені книги про події, які змінили хід історії України, про високу порядність, честь, гордість і нечуваний патріотизм українців. На заході було присутнє широке коло читачів.

У загальноосвітніх навчальних закладах району впродовж 18-20 лютого були проведені інформаційно-просвітницькі заходи, спрямовані на належне вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, присвячені акціям громадського протесту в Україні, що відбувались у листопаді 2013 року – лютому 2014 року.

Небесна Сотня – це наш біль і наша гордість, це наші сльози і ми вдячні  за все, що вони зробили для нас. Вони пожертвували своїм життям за щастя інших, за кращу долю для своєї держави.

Ми повинні згадувати ці події надалі й завжди, хоча б для того, аби не допустити чогось подібного в майбутньому. Адже ці події багато чого прояснили, відкрили багатьом очі, розставили все по своїх місцях. І якщо правильно скористатись цим досвідом, ми справді можемо побудувати незалежну і процвітаючу державу.

Дякуємо Вам, Герої України! Ви назавжди залишитесь у наших серцях…