Про стан розрахунків за оренду земельних паїв на Рокитнянщині

Дата: 29.12.2018 16:37

Днями, начальник Рокитнянської ДПІ Білоцерківського управління ГУ ДФС у Київській області Ольга Шульга, на засіданні колегії Рокитнянської РДА Київської області, ознайомила присутніх із станом проведення розрахунків за оренду земельних паїв та сплату податку з доходів фізичних осів –орендодавців.

Як зазначила очільник, 1974 платники податків, які перебувають на обліку в Рокитнянській ДПІ, за січень - листопад поточного року сплатили до місцевих бюджетів 100,4 млн. гривень податків. Крім того, єдиного соціального внеску сплачено 93,1 млн. гривень із них:

• по найманих працівниках – 86,7 млн.грн.;
  • по фізичних особах – підприємцях - 6,4 млн.грн.

Основним бюджетоутворюючим податком у складі доходів місцевого бюджету є податок на доходи фізичних осіб. На сьогодні в ДПІ налічується 482 платника даного податку.

Основними бюджетоутворюючими платниками являються бюджетні установи Рокитнянського району (КЗ «Рокитнянський районний відділ освіти», КЗ «Рокитнянська районна лікарня», Військова частина А -0543, а також  ТОВ «РКДЗ», СТОВ «Росія», ТДВ «Синявське», ТОВ АФ «Рокитне – цукор», ТОВ АПК «Насташка», СТОВ «Україна»).

Станом на 01.12.2018 року за оренду земельних паїв (платіж 11010400) орендарями району сплачено 14,3 млн. грн. ПДФО, що на 1,9 млн.грн. більше ніж в 2017 році.

Розмір орендної плати в середньому по Рокитнянському району становить 6,9% від вартості орендованої землі (найнижчий відсоток в розмірі 3% по ПСП «Насташківське», МПП «Віра ГТП», СФГ «Нива-2», ПП «Острівське», ТОВ «Ранчо», ПСА «Запрудянська», найбільший- ПАФ «Колос» - 12,4%,ТОВ «Агромілк» 13,2%, ТОВ «Агроінвестпродукт» 12,1%, ПРАТ «Агрофорт» - 11,5%,ТОВ «Рокитне цукор»-9,7%.)

Завдяки, постійній роз’яснювальній роботі з фізичними особами- одноосібниками, які обробляють 8 і більше гектарів ріллі, щодо необхідності декларування результатів діяльності та сплати ПДФО і військового збору, значно покращився показник добровільного подання звітності такими платниками. Лише в жовтні 12 суб’єктів подали декларації про майновий стан та доходи та задекларували 19,1 тис.грн, з яких  сплачено ПДФО в сумі - 3,4 тис.грн  та військовий збір - 0,3тис.грн.

Рокитнянська ДПІ Білоцерківського

управління ГУ ДФС у Київській області