Суд зобов’язав Державне бюро розслідувань відкрити провадження щодо ймовірної легалізації коштів партією “Батьківщина” за скаргою юристів проекту “Тисни”

Дата: 14.02.2019 16:51

У ДБР повідомили, що розпочали досудове розслідування.

Нагадаємо, розслідування “Черга в касу” Мар’яни Мотрунич щодо партійних фінансів виявило суттєві невідповідності між звітом і реальними внесками, що здійснювали донори ВО “Батьківщина”. Згідно зі звітами 2016-2017 років, партія нібито отримувала по декілька тисяч гривень від пенсіонерів, які розповідали, що насправді перераховували по 2, 4 чи 10 гривень.

Крім того, були виявлені випадки, коли вказані у звіті донори взагалі не мали відношення до ВО “Батьківщина” і спростовували будь-які внески.

19 квітня 2017-го юристи “Тисни” (Bihus.Info) повідомили Генеральну прокуратуру України про ознаки кримінального правопорушення, виявлені в ході журналістського розслідування. За відсутності реакції з боку ГПУ, 25 квітня юристи звернулись до суду. 2 червня суд задовольнив скаргу та зобов’язав прокуратуру внести відомості про справу до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Пізніше юристи “Тисни” повідомляли, що розслідування за фактом недостовірних даних у фінансовому звіті “Батьківщини” навмисне затягується: “За 8 місяців слідчі Подільського районного управління поліції у м. Київ допитали лише двох свідків по справі, які, до речі, підтвердили, що внесків на користь “Батьківщини” не здійснювали, - зазначав юрист проекту “Тисни” (Bihus.Info) Євген Воробйов. - На наше клопотання про допит ще двох свідків слідчий відповідає відмовою, посилаючись на свою зайнятість”.

Після запуску Державного бюро розслідувань юристи “Тисни” звернулись до новоствореного органу і добились відкриття провадження за статтею про ймовірну легалізацію.