На Рокитнянщині проведена спільна нарада з органами місцевого самоврядування

Дата: 19.03.2019 17:12

Синхронізувати спільні дії з органами місцевого самоврядування по наповненню місцевих бюджетів - є одним із приоритетних напрямків роботи Білоцерківського управління ГУ ДФС у Київській області.

«Хотів би підкреслити, що керівництво ДФС України налаштовує свої територіальні управління на тісну співпрацю з органами місцевого самоврядування. Ви бачите як активно включився в цю роботу голова облдержадміністрації, в декількох районах він вже проводив нараду, в тому числі і з питань наповнення бюджетів»,- зазначив на початку наради начальник Білоцерківського управління  Павло Козирєв.

Крім того, сьогодні  набирають оберти кампанія декларування доходів та формування громадянам податкових повідомлень - рішень по сплаті майнових податків, в першу чергу, земельного та на нерухомість. Зокрема сплата земельного податку особливо гостро стоїть практично в кожному районі.

Надходження Київщини

«Скажу декілька цифр, щоб ви розуміли об’єм нашої роботи в країні, в області і по території обслуговування.

За результатами роботи за 2018 рік Київська область зібрала в державний бюджет України 2,2 % загального обсягу. Це здається невелика цифра, але ви повинні розуміти, що понад 60% податків в Україні збирає офіс великих платників, а решту – такі офіси, як наш. Додаткові надходження Київщини до держбюджету склали 32 % або 3,7 млрд. грн. у порівнянні з 2017-м роком.

У порівнянні з 2017 роком, за 2018 рік ріст надходжень до місцевих бюджетів Київщини склав 4% або 104 млн. грн. Це трохи менше по темпах середнього показника по країні, який  коливається в районі 5,5%»,- наголосив Павло Козирєв.

Динаміка надходжень Рокитнянщини

За 2018 рік в місцеві сільські ради і районний бюджет мобілізовано  всього 126 млн. грн., що становить 1% від загального зведеного бюджету Київської області. Це на 22,6 млн. грн. більше ніж у відповідному періоді 2017 року.

Основний формуючий податок місцевих бюджетів – ПДФО. За 2018 рік його надходження  склали 87 млн. грн. (+ 18 млн. грн. або 26%  у порівнянні з 2017 роком).

Єдиний податок – 19 млн. грн. (+ 3млн. грн. або 20%  у порівнянні з 2017 роком) в т.ч:

- по юридичних особах невелике збільшення – всього на 100 тис. грн.;

- по сільськогосподарських товаровиробниках (четверта група) плюс 1,8 млн. грн. (24%).

-  сплата фізичними особами  зросла на 1 млн. 200 тис грн. або на 16%.

Земельний податок – 11 млн. грн. за  2018 рік (+0,2 млн.грн або 2% до 2017 року).

Податок на нерухомість – 2,2 млн. грн. (+300 тис. грн. або 15% до 2017 року).

Фахівці Білоцерківського управління ГУ ДФС у Київській області ознайомили присутніх із основними змінами у податковому законодавстві, щодо туристичного збору, податку з доходів фізичних осіб, єдиного соціального внеску та наслідками виплат заробітної плати у «конвертах».

«Взаємодія з органами виконавчої влади, місцевого самоврядування та фіскальної служби - є запорукою збільшення надходжень та успіху громади в цілому»,- зазначив, підводячи підсумок спільної наради,  голова  Рокитнянської районної ради Олександр Конопчук.